Pixel Buds od Google’a konkurencją dla AirPodsów?

Google ogłosiło nowe Pixel Buds na 2020 rok (w cenie 179 dolarów), które będą rywalizować z bezprzewodowymi słuchawkami AirPods od firmy Apple.

Słuchawki Google Pixel Buds (2019)

Całkowicie nowe Google Pixel Buds to najnowsza para bezprzewodowych słuchawek dousznych od giganta wyszukiwania. W przeciwieństwie do modelu ogłoszonego w 2017 roku, te dwie słuchawki nie są ze sobą niczym połaczone. To naprawdę bezprzewodowe słuchawki douszne, czyli taka odpowiedź Google’a na słuchawki AirPOds od Apple’a.

Co wyróżnia nowe Google Pixel Buds?

Na początek Google obiecuje wyjątkowy zasięg. Oczekuje się, że Google Pixel Buds utrzymają stałe połączenie na długość boiska piłkarskiego. Jeśli są noszone w domu, Pixel Budsy dostarczają muzykę w maksymalnie trzech pokojach z dala od telefonu. Z pewnością nie jest to najgorsza funkcja dla zestawu prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych.

Nie trzeba dodawać, że Google Pixel Buds zostały zaprojektowane w celu zapewnienia natychmiastowego dostępu do Twojego Asystenta Google. Wystarczy powiedzieć „Hej Google” aby sprawdzić pogodę, uzyskać wskazówki lub uzyskać pomoc w mówieniu w innym języku za pośrednictwem Tłumacza Google.

Pixel 4 i 4XL – oto specyfikacja, cena i data wydania

W najbliższej przyszłości Google ujawni więcej możliwości nowych słuchawek, które wykorzystają wbudowane chipy do uczenia maszynowego.

Różne kolory słuchawek Google Pixel Buds

Jak brzmią nowe Google Pixel Buds?

Oczywiście Google obiecuje doskonałą jakość dźwięku z nowych Pixel Budsów. Słuchawki douszne mają gumową końcówkę, która delikatnie wchodzi do kanału słuchowego, aby izolować hałas z zewnątrz i poprawić reakcję basów. Istnieje jednak również specjalny otwór wentylacyjny, który pozwala na „odpowiednią ilość” hałasu z otoczenia, abyś był świadomy co się dzieje wokół Ciebie. Głośność dostosowuje się automatycznie w zależności od otoczenia, co oznacza, że ​​pójdzie o jeden poziom wyżej, gdy wyjdziesz z cichej kawiarni na ruchliwą ulicę.

Budsy są wyposażone w mikrofony formujące wiązkę, aby wyraźnie wychwytywać głosy, a tak zwane akcelerometry głosu wykrywają mowę przez szczękę – wszystko to w imię wyraźniejszych połączeń telefonicznych.

Żywotność baterii

Słuchawki mają wystarczyć na 5 godzin ciągłego słuchania. Są wyposażone w etui, które może służyć jako ładowarka, co pozwala na łączny czas odsłuchu wynoszący 24 godziny. Podczas prezentacji nie wspomniano nic ładowaniu bezprzewodowym słuchawek.

Cena Pixel Budsów i data premiery

Google planuje wypuścić nowe Pixel Buds wiosną 2020 roku, a jeśli jesteś zainteresowany, możesz dołączyć do listy oczekujących w sklepie internetowym Google’a. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona i przypuszczamy, że nie dostaniemy jej, dopóki akcesorium nie uzyska zgody organów nadzoru.

Wiemy jednak, że w momencie premiery będą sprzedawane w cenie 179 USD, dzięki czemu będą o 20 USD droższe niż obecne AirPodsy od Apple’a. Do wyboru będą cztery kolory: czarny, biały, pomarańczowy i miętowy.

źródło: PhoneArena via The Keywords