Nowa Opera 64 z ulepszoną blokadą reklam i skryptów śledzących

Przeglądarka internetowa Opera (w wersji 64) posiada lepszą kontrolę prywatności – włączona opcja blokady reklam i skryptów śledzących może przyspieszyć przeglądanie internetu.

Opera 64

Opera nie chce wypaść z rynku przeglądarek internetowych i sprzedaje się pod nietypowym kątem: obiecuje zwiększenie prędkości.

Nowo wydana Opera 64 zawiera moduł blokujący skrypty śledzące, który uniemożliwia witrynom śledzenie użytkowników w internecie (zwykle w przypadku reklam lub odcisków palca) i podobno, zapewnia około 20 proc. szybszy czas ładowania stron internetowych. Czas może się znacznie różnić, ale należy wziąć to pod uwagę, jeśli chcesz jednocześnie zmierzyć się z prywatnością i wydajnością. Możesz wyłączyć tę funkcję całkowicie lub osobno dla każdej witryny, jeśli występują jakieś problemy z lądowaniem zawartości.

Blokowanie zależy od listy ochrony śledzenia EasyPrivacy, która obejmuje wiele znanych skryptów śledzących. Lista nie jest określana automatycznie, które kody śledzące są wrażliwe.

Może Cię zainteresować także: 

Przeglądarka Firefox 69 automatycznie blokuje szpiegów w sieci

Dodatkowo Opera otrzymała pewne ulepszenia funkcjonalne: Ulepszona narzędzie Zdjęcie pozwala zapisywać witryny jako pliki PDF, przechwytywać zrzuty ekranu całej strony i przycinać określone sekcje. Możesz także dodawać emoji, selfie i tekst. Chociaż prawdopodobnie sto to narzędzie nie przekona Cię do Opery, może być pomocne, jeśli podoba Ci się ta przeglądarka i regularnie komentujesz udostępnione łącza internetowe.

Zrzut ekranu z Opera 64

Obejrzyj nowości Opery 64 na poniższym filmie:

źródło: Opera Blog