PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2020 roku

Według oficjalnej informacji od Sony, następna generacja konsoli PlayStation 5 zostanie wprowadzona przed świętami w 2020 roku.

PlayStation (logo)

Na oficjalnym blogu Playstation pojawiła się dzisiaj informacja na temat premiery nowej generacji konsoli PlayStation 5, która zadebiutuje w okresie przedświątecznym w 2020 roku.

Samam informacja o pojawieniu się nowej konsoli nie jest specjalną niespodzianką, ale firma chciała potwierdzić datę wszystkim fanom Playstation.

Sony wprowadzi dwie kluczowe innowacje w nowym kontrolerze PlayStation 5. Po pierwsze, kontroler Dualshock 5 będzie miał lepsze wibracje i technologię dotykową. Dzięki dotykowym funkcjom dotykowym będziemy odczuwać szerszy zakres informacji zwrotnych, więc uderzenie w ścianę samochodu wyścigowego będzie czymś zupełnie innym niż zrobienie ataku na boisku piłkarskim. Możesz nawet poczuć różnorodność tekstur, biegając przez pola trawy lub grzebiąc w błocie.

Drugą innowacją jest coś, co nazywano wyzwalaczami adaptacyjnymi, które zostały wbudowane w przyciski L2 i R2. Deweloperzy mogą zaprogramować opór wyzwalaczy, aby można było poczuć dotyk wyczuwalny podczas rysowania łuku i strzały lub przyspieszania pojazdu terenowego przez skalisty teren. W połączeniu z elementami dotykowymi może to zapewnić potężne wrażenia, które lepiej symulują różne działania. Twórcy gier zaczęli otrzymywać wczesne wersje nowego kontrolera – nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie idzie ich poniesie wyobraźnia dzięki nowym funkcjom.

PlayStation Plus Rewards teraz ze zniżkami także w Polsce

Podczas gdy w nadchodzącym roku będzie o wiele więcej do powiedzenia na temat PlayStation 5, na PS4 pojawi się wiele przebojów, w tym Death Stranding, The Last of Us Part II i Ghost of Tsushima.

źródło: PlayStation Blog