Nowy efekt 3D na Snapchacie, ale tylko na iPhonie

Snapchat dodał nową funkcję 3D Mode, dzięki której można tworzyć trójwymiarowe snapy na iPhonie X lub nowszym.

Snapchat tryb 3D (3D Mode)

Od dzisiaj na Snapchacie pojawiła się nowy tryb 3D (3D mode), który umożliwia robienie zdjęć, zmieniających perspektywę i wygląd podczas ruszania smartfonem. Aby osiągnąć ten efekt, Snapchat korzysta z systemu kamer TrueDepth firmy Apple, którego firma z Cupertino używa do takich funkcji jak Face ID i Animojis.

Oczywiście oznacza to, że nowy tryb kamery 3D działa tylko w aplikacji Snapchat na iPhonie X i nowszym, chociaż te trójwymiarowe snapy mogą być przeglądane przez każdego w aplikacji. Więc jeśli masz telefon z Androidem lub starszego iPhone’a, możesz cieszyć się selfie 3D znajomych, po prostu nie możesz stworzyć własnego.

Snapchat zapowiedział, że z czasem funkcja będzie obsługiwał różne czujniki aparatu i urządzenia z Androidem – niewiadomo jednak kiedy to nastąpi. Jeśli jednak masz kompatybilnego iPhone’a, możesz teraz zacząć wysyłać przestrzenne fotki!

Tryb kamery 3D Snapchata daje możliwość korzystania z jego efektów 3D, które możesz następnie publikować w swoich Historiach, udostępniać na czacie, a nawet zapisywać w kamerze. I chociaż funkcja ta działa obecnie tylko z przednim aparatem iPhone’a, będziesz mógł także przechwytywać treści 3D za pomocą nowych inteligentnych okularów Snapchat Spectacles 3.

Jeśli chodzi o technologię, Snapchat twierdzi, że wykorzystuje kamerę TrueDepth firmy Apple, aby przetwarzać wysokiej jakości obraz, a następnie użyć danych głębokości do zrekonstruowania modelu 3D, który wygląda i przypomina mini dioramę tego, co zobaczył aparat iPhone’a. Dzięki temu możesz obracać i poruszać smartfonem, aby uzyskać efekt 3D w snapach z kamery selfie. Tryb kamery 3D pozwoli na dodanie nowej formy ekspresji i interaktywności zdjęć statycznych.

Może Cię zainteresować także:

Bitmoji na Snapchacie są teraz animowane i w 3D

Jeśli chodzi o rzeczywistość rozszerzoną i efekty trójwymiarowe, nie jest tajemnicą, że Snapchat od lat korzysta z dobrodziejstw tych technologii. Teraz trzeba chwilę poczekać, aż podobna funkcja pojawi się na Instagramie :) To tylko kwestia czasu.

źródło: Snap Inc. via Engadget