Nowe oprogramowanie AirPodsów 6.8.8 (1. gen.) oraz 2A364 (2. gen.)

Apple udostępniło małe uaktualnienia oprogramowania (6.8.8 oraz 2A364) dla słuchawek bezprzewodowych AirPods 1. oraz 2. generacji.

Słuchawki AirPods (widok z góry)

Firma Apple wydała aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 6.8.8 oraz 2A364 dla swoich słuchawek bezprzewodowych AirPods w pierwszej (A1523) i drugiej generacji (A2031). Niestety aktualizacja nie jest opatrzona opisem wprowadzanych zmian, ale jak w przypadku każdego uaktualnienia można spodziewać się pomniejszych usprawnień związanych z szybkością działania, ładowania czy optymalizacją sprzętu.

Może się zdarzyć, że słuchawki mogą działać dłużej i szybciej łączyć się z innym sparowanym – niemniej sam nie zauważyłem żadnych znaczących zmian.Na pewno jednak Apple wyeliminowało ewentualne błędy, które zostały wykryte od ostatniej aktualizacji.

W Ustawieniach samych słuchawek nie pojawiły się też żadne nowe opcje. Ostatnia aktualna wersja firmware’u dla pierwszej generacji. AirPodsów miała numer 6.7.8 a dla 2. generacji numer 1A691.

Może Cię zainteresować także:

Najważniejsze nowości z konferencji Apple’a z 10 września 2019 r.

Jak sprawdzić wersję i zaktualizować oprogramowanie sprzętowe AirPodsów?

  • Na iPhonie z systemem iOS 12 lub nowszym wybierz kolejno: Ustawienia → Ogólne → To urządzenie → AirPods (opcja pojawia się pod EID, gdy otworzymy pokrywę etui AirPodsów z umieszczonymi w nim słuchawkami).
  • Przy pozycji Wersja opr. sprzętowego sprawdzisz aktualnie posiadaną wersję oprogramowania.
  • Jeżeli wersja oprogramowania sprzętowego AirPodsów jest niższa niż 6.8.8 lub 2A364, postępuj według poniższej instrukcji.
Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.8.8) słuchawek AirPods
Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.8.8) słuchawek AirPods

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods:

  • podłącz słuchawki do ładowarki i pamiętaj, aby były sparowane z iPhone’em, który podłączony jest do sieci Wi-Fi,
  • zamknij pokrywę etui i poczekaj, aż oprogramowanie automatycznie się zaktualizuje (etui musi być naładowane powyżej 50% lub podłączone do ładowarki).

Aktualizacja trwa bardzo szybko (nie dłużej niż minutę). Jeśli już wcześniej ładowałeś etui, to możliwe, że oprogramowanie zostało automatycznie zaktualizowane.

źródło: dzięki Adrian W. via Reddit