Uaktualnij oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods do wersji 6.7.8

Apple wydało aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 6.7.8 dla swoich słuchawek bezprzewodowych AirPods – sprawdź, krok po kroku jak je zaktualizować?

Słuchawki AirPods

Posiadacze dousznych słuchawek bezprzewodowych AirPods pierwszej i drugiej generacji mogą zaktualizować oprogramowanie sprzętowe do wersji 6.7.8. Ostatnia aktualna wersja firmware’u miała numer 6.3.2.

Apple nie podało oficjalnej listy zmian, jakie niesie za sobą ta wersja oprogramowania, ale z doniesień użytkowników wynika, że uaktualnienie poprawia między innymi:

  • szybkość ładowania słuchawek przy niskim poziomie naładowania baterii – to akurat potwierdzam, sam zauważyłem zdecydowaną poprawę,
  • szybkość przełączania się słuchawek między urządzeniami,
  • stabilność i błędy związane z rozłączeniem się słuchawek.

Po przejściu do sekcji Ustawienia → Bluetooth → AirPods nie pojawiły się jednak żadne nowe ustawienia i opcje. Można podejrzeć tam m.in. numer seryjny i wersję urządzenia, wersję zainstalowanego oprogramowania sprzętowego.

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods?

Na iPhonie z systemem iOS 12 lub nowszym balezy wybrać Ustawienia → Ogólne → To urządzenie → AirPods. Opcja pojawia się pod EID, gdy otworzymy pokrywę etui AirPodsów z umieszczonymi w nim słuchawkami. Można wtedy sprawdzić wersję oprogramowania. Jeżeli wersja oprogramowania sprzętowego AirPodsów jest niższa niż 6.7.8, wykonaj poniższe kroki.

Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.7.8) słuchawek AirPods
Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.7.8) słuchawek AirPods

Aby zaktualizować słuchawki do wersji oprogramowania sprzętowego 6.7.8, podłącz słuchawki do ładowarki i pamiętaj, aby były sparowane z iPhone’em, który podłączony jest do sieci Wi-Fi. Następnie należy zamknąć pokrywę etui i poczekać, aż oprogramowanie automatycznie się zaktualizuje (etui musi być naładowane powyżej 50% lub podłączone do ładowarki). Nie powinno to potrwać dłużej nić minutę.

Możliwe, że oprogramowanie Twoich słuchawek zaktualizowało się już automatycznie.