Uaktualnij oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods do wersji 6.7.8

Apple wydało aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 6.7.8 dla swoich słuchawek bezprzewodowych AirPods – sprawdź, krok po kroku jak je zaktualizować?

Słuchawki AirPods

Posiadacze dousznych słuchawek bezprzewodowych AirPods pierwszej i drugiej generacji mogą zaktualizować oprogramowanie sprzętowe do wersji 6.7.8. Ostatnia aktualna wersja firmware’u miała numer 6.3.2.

Apple nie podało oficjalnej listy zmian, jakie niesie za sobą ta wersja oprogramowania, ale z doniesień użytkowników wynika, że uaktualnienie poprawia między innymi:

  • szybkość ładowania słuchawek przy niskim poziomie naładowania baterii – to akurat potwierdzam, sam zauważyłem zdecydowaną poprawę,
  • szybkość przełączania się słuchawek między urządzeniami,
  • stabilność i błędy związane z rozłączeniem się słuchawek.

Po przejściu do sekcji Ustawienia → Bluetooth → AirPods nie pojawiły się jednak żadne nowe ustawienia i opcje. Można podejrzeć tam m.in. numer seryjny i wersję urządzenia, wersję zainstalowanego oprogramowania sprzętowego.Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods?

Na iPhonie z systemem iOS 12 lub nowszym balezy wybrać Ustawienia → Ogólne → To urządzenie → AirPods. Opcja pojawia się pod EID, gdy otworzymy pokrywę etui AirPodsów z umieszczonymi w nim słuchawkami. Można wtedy sprawdzić wersję oprogramowania. Jeżeli wersja oprogramowania sprzętowego AirPodsów jest niższa niż 6.7.8, wykonaj poniższe kroki.

Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.7.8) słuchawek AirPods

Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.7.8) słuchawek AirPods

Aby zaktualizować słuchawki do wersji oprogramowania sprzętowego 6.7.8, podłącz słuchawki do ładowarki i pamiętaj, aby były sparowane z iPhone’em, który podłączony jest do sieci Wi-Fi. Następnie należy zamknąć pokrywę etui i poczekać, aż oprogramowanie automatycznie się zaktualizuje (etui musi być naładowane powyżej 50% lub podłączone do ładowarki). Nie powinno to potrwać dłużej nić minutę.

Możliwe, że oprogramowanie Twoich słuchawek zaktualizowało się już automatycznie.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj