YouTube Music przedstawia letnie porady i triki

YouTube Music Premium ma nową funkcję, dzięki której subskrybenci mogą płynnie przełączać się między utworem w wersji audio a teledyskiem i cieszyć się słuchaniem i (lub) oglądaniem bez przerw.

YouTube Music

Tymczasem lato w pełni, dlatego Google podzieliło się również kilkoma poradami i wskazówkami, które pozwolą wykorzystać YouTube Music w tym czasie. Rodzinne wakacje na plaży. Wycieczki objazdowe po okolicy. Imprezy w domu z przyjaciółmi. Noc na festiwalu. Niezależnie od tego, co robimy latem, muzyka czyni to lepszym.

1. Nie ma internetu? Nie ma problemu.

Bez względu na to, czy jest się aktualnie na pokładzie samolotu lecącego na odległy kontynent, czy w leśnej głuszy z dala od jakichkolwiek sieci komórkowych, muzyka będzie zawsze pod ręką. Subskrybenci pakietu YouTube Music Premium mają dostęp do Składanki offline, która nie tylko dostarczy muzykę wtedy, kiedy jest ona potrzebna, ale będzie też automatycznie pobierać dodawane utwory, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem pamiętać o ich ściąganiu i układaniu ulubionej playlisty z wyprzedzeniem. Składankę można znaleźć w karcie Biblioteka, wraz z innymi pobranymi albumami, utworami i listami odtwarzania.

  • Pobieranie jeszcze inteligentniejsze: Włączenie opcji Inteligentne pobieranie sprawi, że aplikacja będzie mogła automatycznie pobierać jeszcze więcej muzyki na podstawie historii słuchania. Funkcja, oprócz tworzenia Składanki offline, może dodatkowo pobrać nawet do 500 utworów z ulubionych listy odtwarzania i albumów! Pliki są pobierane w nocy i tylko po połączeniu się z siecią Wi-Fi. Aby włączyć funkcję należy wejść w Ustawienia, wybrać pozycję Biblioteka i pobrania, a następnie uaktywnić funkcję Inteligentne pobieranie i dostosować ją do swoich potrzeb. Opcja dostępna jest na urządzeniach
    z Androidem.

2. Oszczędzanie danych, nawet gdy jest się daleko od domu.

Wycieczka w dalekie kraje może czasem mocno zaskoczyć dodatkowymi kosztami. Aby uniknąć nieprzewidzianych opłat za mobilną transmisję danych, wystarczy w Ustawieniach aplikacji wybrać sposób, w jaki YouTube Music może odtwarzać utwory – zarówno w wersji audio, jak i wideo. Można również zmienić jakość dźwięku, w zależności od tego czy ma się dostęp do sieci Wi-Fi, czy korzysta z danych mobilnych.

3. Na rodzinne wakacje najlepsza playlista Ultimate Family Party.

Aby mieć pewność, że żadne nieodpowiednie utwory nie zakłócą chwil spędzanych wspólnie z rodziną, można wybrać bezpieczną dla dzieci i kojącą dla rodziców playlistę Ultimate Family Party.

Warto wiedzieć: Aby zapewnić swojej rodzinie więcej przyjaznych treści, można przejść też do Ustawień i wybrać Tryb ograniczonego dostępu. W ten sposób filmy, które mogłyby zawierać nieodpowiednie dla dzieci treści, zostaną ukryte. Należy jednak pamiętać, że żaden filtr nie jest skuteczny w 100%, ale po włączeniu tego trybu na pewno uniknie się większości takich treści.

4. Nowość: przełączanie piosenki z wersji audio na wideo za jednym dotknięciem.

Użytkownicy YouTube Music Premium mają możliwość płynnego przełączania się ze słuchania utworu na oglądanie teledysku i odwrotnie – bez przerw, bez zakłóceń i za pomocą tylko jednego przycisku! Słuchając na przykład utworu Spirit, nagranego przez Beyonce do filmu „Król Lew”, w jednej chwili można przełączyć się na tryb wideo, aby obejrzeć opublikowany w tym tygodniu teledysk do tej piosenki. Dzięki temu muzyka może płynąć swoim naturalnym rytmem.

5. Letni podkład muzyczny zawsze pod ręką.

Bez względu na dobór wakacyjnych aktywności, YouTube Music dostosuje się do potrzeb użytkownika. Wyświetlane na ekranie głównym wyniki dobierane są w oparciu o wcześniejsze odtworzenia, aktualną lokalizację lub właśnie aktywność. W zakładce Składanki dla Ciebie znaleźć można natomiast spersonalizowane zestawienia utworów, stworzone na bazie wszystkich słuchanych do tej pory piosenek i tego czego YouTube Music zdążył dowiedzieć się o muzycznym guście właściciela.

  • Porada: jeśli w aplikacji włączy się usługę lokalizacji, będzie można otrzymywać jeszcze lepiej dopasowane muzyczne propozycje, związane z aktualnie wykonywanymi czynnościami. Przygotowania do letniego sezonu na siłowni? YouTube Music podpowie playlisty idealne do wyciskania siódmych potów, takie jak np. Intensywny trening z EDM.

6. Inteligentne wyszukiwanie w podróży.

Inteligentne wyszukiwanie pomoże znaleźć upragnioną piosenkę, nawet jeśli jej tytuł dawno temu wypadł z pamięci. „Zig a zig ah”? Nie ma problemu. Czy chodziło o Wannabe Spice Girls? A może jeden z tegorocznych hitów lata, który nuci cała Polska – Za jasny ten księżyc, by dało się spać? Zawsze można też wpisać do wyszukiwarki po prostu „lato, aby odkryć prawdziwą skarbnicę sezonowych playlist:od kojących rytmów Neonowego lata i Plażowego Chillu po Imprezę przy basenie na Zachodnim Wybrzeżu.

  • Imprezowy trik: A może zabawa w wyszukiwanie piosenek po emotikonach? Na początek można spróbować wpisać w wyszukiwarkę „?”, aby usłyszeć świecący letni hit z 2010 roku… wrócić do legendarnego utworu „?️ ?” napisanego na zamówienie Sylwestra Stallone i użytego w filmie Rocky III lub posłuchać „?️?️?️?️” (tak! Red Hot Chili Peppers).

Przeczytaj również:

7. Czy to już piątek?

Pod koniec tygodnia, w każdy piątek, na YouTube Music pojawia się zestawienie nowej muzyki z całego tygodnia. W sam raz na weekend! Warto sprawdzić również zakładkę Muzyczne nowości na stronie głównej. Można tam znaleźć spersonalizowany wybór nowych singli, albumów i nagrań, które doskonale się sprawdzą na letnich imprezach. I nie ma znaczenia czy z aplikacji korzysta akurat metalowiec czy wielbiciel muzyki klasycznej – każdy znajdzie coś dla siebie. Polski Pop, Nowy polski hip-hop, Klubowe bity i wiele więcej.

8. Zawsze na bieżąco dzięki Hotliście.

Jakie są najgorętsze teledyski, o których może być głośno tego lata? Za pośrednictwem dedykowanego ekranu Hotlista, aplikacja podpowie czego najchętniej słuchają użytkownicy YouTube i co jest na czasie.