Obejrzyj pierwszy zwiastun serialu „Wiedźmin” od Netfliksa!

Dziś w nocy pojawił się pierwszy zwiastun serialu „Wiedźmin” wyprodukowanego przez serwis Netflix, z Henrym Cavillem w roli Geralta.

Kadr z serialu „Wiedźmin” Netflix, 2019

Jest oczywiste, że Wiedźmin (tytuł oryg. Witcher) Netfliksa będzie porównywany do Gry o Tron, nie tylko z tego powodu, że oba tytuły należą do gatunku fantasy. Zekranizowany na podstawie popularnej serii Andrzeja Sapkowskiego serial, będzie z pewnością kolejnym tytułem, który przyciągnie fanów przed ekrany.

Pierwszy i długo wyczekiwany zwiastun zapowiada magiczne przygody Geralta, ponieważ on i otaczający go ludzie przygotowują się do walki z siłami zła. W zwiastunie widzimy sporo czarnej magii, gigantycznych stworzeń i oczywiście, zamieszania politycznego. Netflix nie próbuje stworzyć magicznego dramatu przeznaczonego dla nastolatków, ma to być ładna interpretacja dla dorosłych. Po porażce polskiej wersji serialu, widzowie z pewnością będą oczekiwać czegoś bardziej spektakularnego – gdzie budżet na realizację nie grał roli :)

Przeczytaj także: Zobacz fanowską wersję zwiastuna serialu „The Witcher”

Wiedźmin jest jednym z najbardziej oczekiwanych seriali w serwisie Netflix w tym roku. Firma zrobiła sporo szumu już w momencie kiedy ogłosiła, że ​​Henry Cavill (Superman) zagra główną postać Geralta z Rivii.

Serial oparty jest na uwielbianej powieści Andrzeja Sapkowskiego, która zrodziła również niezwykle popularną serię gier RPG od polskiego studia CD Projekt Red. Istnieje również seria gier planszowych, a nawet gra karciana, która w pewnym stopniu zawiera oryginalne historie Sapkowskiego. Lauren Schmidt Hissrich, najbardziej znana z The Umbrella Academy i The Defenders, nadzoruje tę serię. Hissrich powiedziała Entertainment Weekly przed Comic-Conem, że jej show nie będzie adaptacją gry wideo i faktycznie – w zwiastunie nie ma sceny w wannie (sic!).

Cavill gra geralta obok Freyi Allan, która gra Ciri, Anya Chalotra wcieliła się w rolę Yennefer a Anna Shaffer w Triss. Wiedźmin zadebiutuje na Netflixie jeszcze w tym roku:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Oficjalne logo serialu „The Witcher”:

Logo serialu The Witcher (Netflix, 2019)

źródło: Netflix Polska via The Verge