Drugi sezon serialu „Mindhunter” dostępny od 16 sierpnia

Serial „Mindhunter” powraca z drugim sezonem w serwisie Netflix od 16 sierpnia 2019 roku – będzie opowiadał o morderstwach w Atlancie w latach 1979–1981.

Serial „Mindhunter” (2. sezon)

Thriller kryminalny Netfliksa zatytułowany Mindhunter, wyprodukowany przez Davida Finchera, powróci z drugim sezonem 16 sierpnia 2019 roku. Serial jest kontynuacją opowieści o śledztwach dwóch agentów FBI z Behavioral Science Unit – Holdena Forda (Jonathan Groff) i Billa Tencha (Holt McCallany). Obaj podróżowali po Ameryce, aby przeprowadzić wywiady z psychopatami i seryjnymi mordercami, próbując zrozumieć ich sposób myślenia.

Nowy sezon, który został szybko potwierdzony zaraz po debiucie serialu w październiku 2017 r., skupi się na morderstwach dzieci w Atlancie w latach 1979–1981 – zginęło wówczas co najmniej 28 nieletnich ofiar. Fincher po raz pierwszy potwierdził datę premiery i ujawnił więcej szczegółów na temat drugiego sezonu podcastu KCRW The Treatment.

Fincher jest coraz bardziej zaangażowany w projekty dla serwisu Netflix. Platforma streamingowa ogłosiła w zeszłym miesiącu, że zamówi drugi sezon serialu animowanego dla dorosłych „Miłość, śmierć i roboty”, współtworzonego przez reżysera Finchera i Tima Millera (reżysera Deadpoola).

We wczorajszym raporcie „Variety” napisało również, że Fincher będzie reżyserem filmu Mank dla Netflixa, biografii Hermana Mankiewicza, scenarzysty Obywatela Kane’a. Film oparty jest na scenariuszu napisanym przez zmarłego w 2003 roku ojca Finchera. Mank będzie pierwszym filmem fabularnym Finchera od 2014 roku, a produkcja rozpocznie się w listopadzie.

źródło: The Verge