Kanapowa czcionka „Soffa Sans” od sklepu IKEA

Siec sklepów Ikea wydała darmową czcionkę „Soffa Sans”, której litery zbudowane są z oczywiście z kanap…

Soffa Sans (IKEA Font)

Choć o sklepie Ikea jest głośno z innego powodu, to postanowiłem zwrócić uwagę na zupełnie inny temat, a mianowicie na darmową czcionkę o nazwie Soffa Sans, która jest częścią nowego projektu firmy: plannera o nazwie Design your own sofa  (z ang. Zaprojektuj własną sofę).

Narzędzie pozwala klientom zaprojektować układy i konfiguracje kanap z Ikei, od segmentów Vimle do serii sof modułowych Vallentuna. Gdy odkryto, że planer umożliwił zasadniczo dowolną konfigurację bez ograniczeń kosztów, zainspirował użytkowników do tworzenia modeli znanych z Simów.

Przeczytaj także: Oto odświeżona (po 36 latach) Helvetica Now

Ikea współpracowała z agencją cyfrową Proximity London w celu stworzenia czcionki Soffa Sans, nazywając ją „najpełniejszą czcionką świata”, tworząc krój pisma z kanapy Vallentuna zarówno w wersji izometrycznej, jak i z lotu ptaka.

Bezpłatna czcionka jest dostępna do pobrania na stronie projektu Design your own sofa | Planners IKEA i jest dostępna w kolorach białym, niebieskim i szarym. The Drum zauważa, że ​​Soffa Sans oferuje 1434 produkty i kosztowałaby 106 320 funtów (około 134 500 dolarów), gdyby czcionka została odtworzona z prawdziwych mebli.

Może Cię zainteresować także:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA via The Verge