Ruszyła wstępna rejestracja gry „Harry Potter: Wizards Unite”

Niantic zaprezentowało dzisiaj znacznie więcej szczegółów na temat gry mobilnej „Harry Potter: Wizards”, która będzie takim Pokemon Go w świecie Pottera.

„Harry Potter: Wizards Unite”

W grze mobilnej „Harry Potter: Wizards” gracze będą musieli odnaleźć nieuczciwe magiczne stworzenia, rozmaite magiczne obiekty i czarodziei – a wszystko to w świecie AR podobnym do tego z gry Pokemon GO.

Nie wiemy jeszcze, kiedy  nowa gra mobilna o Harrym Potterze zostanie wydana, ale wiemy już jak będzie wyglądać. „Harry Potter: Wizards Unite” koncentruje się na Statute of Secrecy Task Force, gdzie gracze będą szukać i przechwytywać nieuczciwe stworzenia, ludzi i przedmioty, które uciekły z czarodziejskiego świata. Gracz, jako nowy rekrut do zespołu, otrzyma zadanie ochrony mugolskiego świata przed rozmaitymi klęskami i niebezpieczeństwami.

Przeczytaj także: Niantic wyda grę mobilną „Harry Potter: Wizards Unit” w 2019 roku!

Gra stworzona została w kooperacji pomiędzy twórcami gry Pokémon Go i twórcami Ingress Niantic i WB Games. Twórcy wykorzystali te same funkcje GPS i AR, które znajdziemy w Pokemon Go. Dodatkowo użytkownicy mogą przejść przez świat AR, aby wejść do całkowicie wirtualnego świata, w tym do słynnych lokalizacji z filmów o Potterze.

Zrzuty ekranu z gry „Harry Potter: Wizards Unite”:

Zrzuty ekranu z gry Harry Potter: Wizards Unite
Zrzuty ekranu z gry

System walki jest inny niż Pokemon Go, a zamiast Gymów będą odbywały się pojedynki na różdżki z nieuczciwymi czarodziejami. Będą także walki drużynowe o określone rodzaje magicznych stworzeń, takie jak Cornish Pixies, które będą wymagać kilku graczy do pokonania. Gracze będą również korzystać z systemu progresji, który pozwoli im wybrać rolę, taką jak Auror, i osiągnąć swój cel.

Nikt jeszcze nie mówi o tym, kiedy gra będzie dostępna, ale już teraz dostępne są zapisy wstępne w sklepie Google Play dla użytkowników Androida. Użytkownicy systemu iOS pewnie wkrótce otrzymają też taką szansę.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Engadget