Apple Park cały w tęczowych kolorach z okazji otwarcia kampusu

Apple Park został ozdobiony jaskrawymi kolorami tęczy ? z okazji oficjalnego otwarcia kampusu firmy Apple – na szczęście są kraje, gdzie tęcza nie gorszy…

Tęczowa scena w Apple Park
Tęczowa scena w Apple Park

Z okazji oficjalnego otwarcia nowego kampusu Apple’a w Cupertino, w znajdującym się w obrębie kompleksu Apple Parku wykorzystano motyw tęczy z oryginalnego logo Apple’a między innymi w hołdzie nieżyjącemu współzałożycielowi Steve’owi Jobsowi, który pomógł zrealizować projekt głównego budynku w kształcie statku kosmicznego.

Kilka dni temu pojawiła się we wnętrzu budynku specjalnie zaprojektowana przez Jony’ego Ive’a tęcza, która jest częścią specjalnej sceny.

Kolory tęczy można dodatkowo zobaczyć na niektórych schodach i przejściach w Apple Parku, na kubkach kawy w kafeterii pracowniczej Caffè Macs i na niektórych autobusach Apple’a. Pracownicy firmy otrzymali również naklejki oraz przypinki z tęczowym logo Apple Rainbow z hasłem: Thank you for being part of what makes Apple, Apple. (z ang. Dziękujemy, że jesteś częścią tego co robi Apple, Apple.)

Przeczytaj także:

https://mobirank.pl/2018/06/10/marki-sie-nie-boja-teczy-i-zawistnych-hejterow-?%EF%B8%8F%E2%80%8D?/

Szef ds. projektowania w Apple’u Jony Ive, opowiadał niedawno w wywiadzie o znaczeniu tęczy: Istnieje rezonans z tęczowym logo, które było częścią naszej tożsamości przez wiele lat. Tęcza jest również pozytywnym i radosnym wyrazem niektórych z naszych wartości inkluzyjnych i myślę, że jedną z głównych przyczyn, dla których idea rezonowała tak szybko i tak głęboko z nami, była forma – połączenie z punktu widzenia estetycznego projektu. Półkole odnosi się tak pięknie i naturalnie do formy pierścienia.

Tęczowy kubek Apple
Tęczowy kubek Apple
Tęczowe schody w kampusie Apple'a
Tęczowe schody w kampusie Apple’a

Plotki sugerują, że niedługo Lady Gaga wystąpi w Apple Parku. Gwiazda muzyki pop odwiedziła Apple już wcześniej, aby porozmawiać ze Steve’em Jobsem. Dyrektor wykonawczy Apple’a Eddy Cue opowiedział o tym w wywiadzie dla Stevena Levy’ego w zeszłym roku:

Lady Gaga przyszła kiedyś odwiedzić Steve’a. Nie wiem dokładnie, co miała na sobie, ale wyglądało to, jakby było zrobione z torby na śmieci,  miała te ogromne obcasy i gigantyczne okulary. Myślę: „To będzie katastrofa”. Ale usiadła i zaczęła rozmawiać ze Steve’em, i miała mnóstwo wspaniałych pomysłów.

Tęczowe przypinki Apple
Tęczowe przypinki Apple

Lady Gaga wystąpiła także na festiwalu iTunes w Roundhouse w Londynie w 2013 roku.

Tęczowy dywan w Apple'u
Tęczowy dywan w Apple’u

Pracownicy Apple zaczęli przenosić się do Apple Parku już wiosną 2017 roku, ale proces ten trwał wiele miesięcy, a niektóre prace budowlane i krajobrazowe trwały jeszcze przez jakiś czas. Niedawne wideo z drona pokazało, że kampus wygląda teraz bujnie i zielono, z setkami drzew i dużym centralnym stawem:

źródło: MacRumors