LG i Swisscom wprowadzają technologię 5G do Europy

Szwajcarscy użytkownicy jako pierwsi w Europie będą mogli poznać zalety sieci nowej generacji korzystając ze smartfonu LG V50ThinQ.

LG i Swisscom wprowadzają technologię 5G do Europy

Firmy LG i Swisscom poinformowały o bliskim udostępnieniu komercyjnych usług 5G w Europie oraz współpracy, w ramach której w najbliższych tygodniach w salonach firmowych Swisscom pojawi się smartfon LG V50ThinQ 5G oraz dedykowany dodatkowy ekran LG Dual Screen.
Partnerstwo ze Swisscom jest dla LG zaledwie początkiem działań, ponieważ firma angażuje się we współpracę z innymi europejskimi operatorami planującymi uruchomienie usług 5G w roku 2019.

Sieć 5G w praktyce

Sieć 5G pozwoli na szybsze przesyłanie większych ilości danych, a tym samym zapewni lepszy dostęp do multimediów. Dlatego, aby umożliwić klientom firmy Swisscom wygodniejsze korzystanie z treści przesyłanych w technologii 5G, firma LG zaoferuje do smartfona V50 moduł dodatkowego ekranu Dual Screen. Moduł Dual Screen, otwierany tak jak etui, zawiera 6,2-calowy wyświetlacz OLED. Dzięki temu zapewnia większy komfort oglądania np. koncertów i wydarzeń sportowych transmitowanych z wykorzystaniem usług streamingowych w sieci 5G.

Po rozłożeniu na płasko smartfon LG V50ThinQ 5G z modułem Dual Screen przekształca się w przenośną konsolę do gier z wyświetlaczem Dual Screen pełniącym funkcję dedykowanego gamepadu. Dwa wyświetlacze zapewniają też zupełnie nowy poziom komfortu podczas pracy wielozadaniowej: np. na jednym ekranie można oglądać film, a na drugim przeglądać bazę danych IMDb. Co najważniejsze, moduł Dual Screen można szybko odłączyć, aby oszczędzać energię i zmniejszyć ciężar smartfona.

Może Cię zainteresować także: Które firmy prowadzą w rozwoju sieci 5G?

LG V50 ThinQ 5G

Smartfon LG V50 ThinQ 5G wyposażony jest w nowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 855 Mobile Platform oraz modem 5G Snapdragon X50. Ponadto, w swoim pierwszym smartfonie 5G firma LG zastosowała baterię o pojemności 4000 mAh, o 20 procent większej niż w modelu LG V40 ThinQ, ponieważ transmisja danych w standardzie 5G wiąże się z większym zużyciem energii niż w przypadku sieci LTE. Z myślą o skutecznym odprowadzaniu ciepła wydzielającego się podczas intensywnej pracy podzespołów, smartfon V50 ThinQ 5G jest wyposażony w system chłodzenia z komorą parową, który jest prawie trzykrotnie większy o stosowanego w poprzednim modelu z serii V.

Przeczytaj także:

OPPO wprowadza pierwszy smartfon z dostępem do sieci 5G w Europie

– Firma LG koncentruje się na umocnieniu czołowej pozycji w dziedzinie technologii 5G poprzez wprowadzanie nowoczesnych urządzeń oraz nawiązywanie ukierunkowanej na klientów współpracy z operatorami, takimi jak Swisscom. Zwiększenie tempa, w jakim postępuje komercjalizacja technologii 5G w Europie będzie wymagało silnego partnerstwa a firma LG chce stać się kluczowym graczem, gdy usługi 5G staną się szeroko dostępne w regionie. – Morris Lee, wiceprezes oraz szef jednostki biznesowej działu LG Electronics Mobile Communications.

Swisscom, jako główny usługodawca teleinformatyczny w Szwajcarii, chce zapewnić klientom najwyższy poziom zadowolenia oraz kształtować przyszłość. LG odgrywa kluczową rolę we wprowadzaniu technologii 5G i dlatego inspiruje szwajcarskich konsumentów zapewniając łączność nowej generacji. – Dirk Wierzbitzki, szef działu marketingu i produktów oraz członek zarządu firmy Swisscom.

źródło: informacja prasowa