Jeśli ktoś ma nam mówić, jakimi jesteśmy zwierzakami, to tylko Krystyna Czubówna – obejrzyj spot z cyklu „fabułożercy” promujący serial „Nasza Planeta”.
Przyrodniczy serial dokumentalny BBC i Netflixa pt. „nasza planeta” zadebiutował w serwisie streamingowym 5 kwietnia 2019 r. Składający się z 8 wyjątkowych odcinków serial, opowiada o niezwykłych gatunkach i zależnościach na naszej planecie – o tym, jak życie różnych gatunków zależy od innych i co możemy zrobić, żeby nie zniszczyć Ziemi.
Polskim lektorem serialu nie mógł być nikt inny niż Krystyna Czubówna, która swoim głosem opowiada o zaczarowanym świecie przyrody.
Najnowszy spot promujący serial zatytułowany „Gapiki ekranowe” to utrzymany w humorystycznym stylu Netflixa wideo pokazujące jakimi zwierzętami ekranowymi jesteśmy. Poniżej możesz obejrzeć wideo i przeczytać transkrypt.
Obejrzyj polską wersję wideo pt. „Gapiki ekranowe”:
Transkrypt powyższego wideo:
Netflix przedstawia: fabułożercy (w swoim środowisku naturalnym).
Netflix – platforma na terenach Internetu odwiedzana w celach rekreacyjnych przez jeden wyjątkowy gatunek – gapik ekranowy (vultus in tabula). Jego przedstawiciele odwiedzają obszary Netflix, by delektować się rosnąca tam fabułą. Dzięki charakterystycznym zachowaniom gapików, można zaobserwować w obrębie tego gatunku wyjątkowy polimorfizm sezonowy. Oto jego rodzaje:
- ogarniacze (praepotentes) – osobniki te mają wyjątkową podzielność uwagi, dzięki czemu podczas konsumpcji odcinków, potrafią wykonywać czynności zupełnie z nią niezwiązane.
- skoczki (salientes sive impatientes), zwane też niecierpliwcami – wyróżniają się specyficznym sposobem konsumpcji. Często nie dojadają treści, przeskakując przez jej fragmenty.
- dociekliwce (nova visendi cupidi) – wiecznie niezaspokojone. Często udają się do innych rejonów Internetu w poszukiwaniu dodatkowego pożywienia. Efekt ten zauważalny jest najbardziej po spożyciu tak zwanych „dokumentów” lub filmów opartych na faktach.
- parki (semper una spectantes) – część osobników odwiedza Netflix parami, obiecując sobie, że żadne z nich nie przekroczy jego granicy bez obecności drugiego. niestety przez presję selekcyjną, charakterystyczną dla gatunku gapików, te zobowiązania często okazują się nierealne.
- kaprysy (animi mutabiles) – ich bytowanie na Netflix jest najmniej owocne. najwięcej czasu spędzają na podejmowaniu wyboru, zamiast na samym akcie konsumpcji.
- najczęściej spotykany rodzaj gapika: smakosze (spectatores gulosi) – gdy pojawią się na Netflix, zazwyczaj konsumują kilka fabuł na raz, dobierając je wedle aktualnego humoru.
- cierpliwce (patientes) – w naturze spotykano nieczęsto przez małą potrzebę spożycia fabuły. Żywią się nawet jednym odcinkiem tygodniowo.
I tak, pomimo różnic, gapiki tworzą razem wspaniały, wyjątkowy ekosystem.
Może Cię także zainteresować:
Czubówna i Netflix zapraszają na dzisiejszą „Godzinę dla Ziemi”
źródło: Netflix Polska