Spotify wprowadza plan Premium Duo – nową subskrypcję dla dwojga

Nowy plan Premium Duo w Spotify to dwa konta Premium dla par mieszkających pod jednym dachem w cenie 24,99 zł/mies. – w tym współdzielona playlista Duo Mix.

Plan Premium Duo w Spotify dostępny w Polsce

Do niedawna Spotify miał dwa plany subskrypcji Premium: jedno konto i plan rodzinny, oba rozliczane co miesiąc. Następnie uruchomiono usługę przesyłania strumieniowego muzyki w Indiach i wprowadzono codzienne, tygodniowe, roczne plany, aby dopasować się do wymagań każdego użytkownika lub rodziny. Eksperymentalne plany są wprowadzane przez różne usługi w tym także przez Netfliksa. Teraz Spotify wprowadza specjalny plan Premium Duo skierowany do par.

Spotify Premium Duo to kolejny plan premium usługi, dostosowany dla dwóch użytkowników. Obecnie jest dostępny tylko w pięciu krajach, a jego ceny są niższe niż gdybyście chcieli kupować dwa plany osobno, są też tańsze niż wariant rodzinny.

Przeczytaj także: Liczba subskrybentów Apple Music i Spotify (4Q 2018)

Jest to kolejny sposób na oszczędność, jeśli z partnerem korzystacie z osobnych kont. Jeśli macie dwa oddzielne konta premium, Duo jest idealnym wyborem; a jeśli masz konto rodzinne, ale korzystają z niego tylko dwie osoby możesz zaoszczędzić trochę co miesiąc.

Oprócz wszystkich korzyści Premium, subskrybenci Duo mają dostęp do jednej specjalnej funkcji: Duo Mix. Jest to lista odtwarzania oparta na zwyczajach słuchania obu użytkowników, łączących ich gusta. Duo Mix oferuje rózne tryby, więc para z pewnością dostosuje ją do swoich preferencji.

Jak aktywować Premium Duo w Spotify?

  1. Dołącz do Duo, rejestrując się lub logując do już istniejącego konta.
  2. Zaproś współlokatora do Duo przez wiadomość e-mail lub Whatsapp.
  3. Zaproszona osoba akceptuje zaproszenie, kiedy jest w domu, potwierdza adres i tyle, oboje jesteście w Duo.

Jak aktywować plan Premium Duo w Spotify?

Po przejściu na Premium Duo zachowujesz wszystkie playlisty i ustawienia swojego konta. Aby dołączyć do Premium Duo, musicie oboje mieszkać pod tym samym adresem.

Nie wiemy czy Premium Duo będzie dostępne w innych krajach, ale jest bardzo prawdopodobne, że Spotify testuje je tylko na tych rynkach, aby potem rozpowszechnić na inne lokalizacje.

Premium Duo - łączy się w pary
Premium Duo – łączy się w pary

źródło: Spotify Polska