Apple mówi, że to Twoja sprawa ,czy golenie w wieku 15 lat jest normalne?

W swoim najnowszym spocie reklamowym firma Apple po raz kolejny zwraca uwagę na prywatność przeglądania sieci za pomocą Safari na iPhonie.

Kadr ze spotu firmy Apple pt. The Answer

Apple kontynuuje kampanię marketingową z cyklu Privacy on iPhone ( z ang. Prywatność na iPhonie), publikując na YouTubie nowe wideo zatytułowane „The Answer”, w którym podkreślając funkcje anty-śledzenia w Safari, zapobiegającej sytuacjom, w których reklamodawcy wiedzą, czego użytkownicy szukają w internecie.

W najnowszym spocie reklamowym widzimy nastolatka, który w łazience przygląda się swojemu zarostowi pod nosem, i też krzaczastym brwiom. Przeglądając strony na iPhonie XR, jego wewnętrzny głos mówi „Wszystkie te strony internetowe mówią, że normalne jest golenie się w wieku 15 lat”, co sugeruje, że takie pytanie jest bardzo krępujące (zapewne nie myślał tylko o wąsach) i chłopiec niekoniecznie chce, aby inni o tym wiedzieli.

Nastolatek umieszcza iPhone’a XR na ręczniku, a w tle słyszymy odgłos elektrycznego trymera – zapewne chłopak doczytał w sieci o goleniu zarostu…

Tekst wyświetlany na ostatnim ekranie „Safari ogranicza śledzenie użytkowników przez witryny w sieci. Ponieważ to, co przeglądasz, powinno być Twoją sprawą. Prywatność. To iPhone”. W ostatnim ujęciu widzimy jak logo Apple’a animuje się z ikoną kłódki – symbolizującą prywatność.

Wideo jest kontynuacją spotu wydanego w połowie marca, który skupia się wokół tego, jakie ludzie podejmują kroki w codziennym życiu, aby chronić swoją prywatność.

źródło: Apple