Apple wydało 10,5-calowego iPada Air i odświeżonego iPada mini 5. generacji

Oba udostępnione dziś przez Apple’a iPady działają z Apple Pencil i można je już kupić za pośrednictwem strony internetowej firmy.

iPad Air 10,5" (2019)

Firma Apple dodała dzisiaj do portfolio swoich tabletów dwa nowe iPady, tuż przed dużym wydarzeniem Apple Special Event, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Nowy, większy 10,5-calowy iPad Air jest o 70-proc. bardziej wydajny w porównaniu do swojego poprzednika, dzięki układowi Bionic A12 z silnikiem neuronowym Apple’a. Będzie to przydatne dla większego o 20 proc. wyświetlacza, który jest również kompatybilny z Apple Pencil 1. generacji.

Nowy iPad Mini z 7,9-calowym ekranem ma o 25 proc. jaśniejszy wyświetlacz w porównaniu ze starymi tabletami, a także obsługuje Apple Pencil. Oba nowe iPady mają laminowany wyświetlacz, który zbliża szkło powierzchniowe i ekran do siebie, co poprawia widoczność – i czyni je co najmniej trochę bardziej pożądanymi niż podstawowy iPad firmy Apple. Wygląda na to, że nie ma wbudowanego Face ID i ma przycisk Touch ID.

Zarówno nowy iPad mini, jak i iPad Air dostępne są w wersji srebrnej, szarej i złotej, z możliwością przechowywania 64 GB i 256 GB danych. Cena nowego iPad mini zaczyna się od 1899 zł za model WiFi z 64 GB. Większy 10,5-calowy iPad Air można kupić od 2499 zł za wersję Wi-Fi z 64 GB.

iPad Mini 5. generacji

Ze względu na to, że Apple zdecydowało się na wydanie swoich nowych iPadów bez większej pompy i wydarzenia, może świadczyć o tym, że podczas poniedziałkowego wydarzenia skupi się na czymś specjalnym – swoim nowym serwisie VOD i serwisie informacyjnym.

iPad Air 10,5" (2019)

Kto wie, może w ciągu tego tygodnia zobaczymy więcej takich cichych niespodzianek?