Nowy serial interaktywny Netfliksa pt. „You vs. Wild”

W kolejny interaktywnej produkcji serwisu Netflix zatytułowanym „You vs. Wild” widzowie będą decydować o poczynaniach Beara Gryllsa – zobacz zwiastun.

„You vs. Wild” Netflix Interactive (Bear Grylls)

Po sukcesie odcinka specjalnego Czarnego lustra pt. Black Mirror: Bandersnatch, gigant streamingu stawia na Beara Gryllsa w nowym programie interaktywnym pt. You vs. Wild.

Netflix zapowiedział swoje kolejne duże interaktywne przedsięwzięcie , w którym widzowie będą mogli zdecydować o tym jak potoczy się ich przygoda. Serial „You vs. Wild” (Netflix Interactive), w którym wystąpił Bear Grylls, osobowość telewizyjnego survivalu, znany głównie z serii Discovery Channel pt. „Man vs. Wild”.

Ośmioodcinkowy serial został zapowiedziany podczas konferencji prasowej Netfliksa w Los Angeles i pozwoli widzom śledzić wraz z Gryllsem przygody z różnych zakątków świata, próbując przetrwać w dziczy. Widzowie będą mogli wpłynąć na decyzje Gryllsa w każdym odcinku i zobaczyć, co się dalej stanie (przypuszczalnie w bezpieczny sposób, który nie skazuje Grylls na długi pobyt wśród dzikich zwierząt).

Zapytany żartobliwie, czy widzowie mogą dokonać wyborów, które zabiją Beara Gryllsa, wiceprezes Netflix Original Series Cindy Holland zaśmiała się i powiedziała, że nie spodziewa się, aby You vs. Wild był tak mroczny jak poprzedni interaktywny projekt Black Mirror: Bandersnatch.

You vs. Wild będzie już drugi, poważnym interaktywnym projektem firmy Netflix.  Wcześniej pojawiały się interaktywne seriale animowanymi, takie Puss in Book: Trapped in an Epic Tale oraz Minecraft, ale projekty z prawdziwymi aktorami są znacznie poważniejszymi przedsięwzięciami, drższymi  i bardziej zaawansowanymi.

Obejrzyj zwiastun serialu „You vs. Wild”:

Biorąc pod uwagę, że wiceprezes ds. produktów Netflixa Todd Yellin skomentował w zeszłym tygodniu, że firma „podwaja” interaktywne opowiadania, istnieją szanse na to, że You vs. Wild będzie początkiem interaktywnych ambicji firmy.

Pierwszy sezon serialu będzie dostępny w serwisie Netflix od 10 kwietnia 2019 r.:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Poniżej interaktywna zapowiedź serialu, w której można wybrać odpowiedzi:

Odpowiedź po wybraniu Accept:

Odpowiedź po wybraniu Decline:

źródło: Netflix