Dzięki Spectre Camera zrobisz zdjęcia z długim czasem ekspozycji na iPhonie

Twórcy aplikacji Halide Camera wydali nową aplikację mobilną Spectre Camera do robienia zdjęć z długim czasem ekspozycji na iPhonie- teraz appka w promocyjnej cenie.

Spectre Camera app

Zdjęcia o długim czasie ekspozycji są trudne do uchwycenia nawet w przypadku, gdy posiadamy aparat z dużymi obiektywami i trzymamy je nieruchomo – małe obiektywy kamer smartfonów podatne są na niektóre problemy np. na drżenie rąk. Na szczęście twórcy nowej aplikacji na iPhone’a o nazwie Spectre Camera używają sztucznej inteligencji (AI), aby rozwiązać ten problem w przypadku artystycznych ujęć o długim czasie ekspozycji. Umożliwia także usuwanie obiektów z konwencjonalnych zdjęć.

Spectre Camera pozwala tworzyć zdjęcia symulujące długie czasy ekspozycji, dzięki robieniu setek ujęć w tle i łączeniu ich w jedno ostateczne zdjęcie.

Studi Chroma Noir dzięki appce Halide Camera pozwala użytkownikom iPhone’ów na zapisywanie obrazów w formacie RAW i dostęp do zaawansowanych ustawień ekspozycji, teraz dzięki użyciu AI pozwala wykonać trzy kluczowe czynności w aplikacji Spectre Camera: sprawić, aby ludzie zniknęli z tła, przechwycić światło oraz ruchy rozmycia, takie jak np. ruch wodospadów.

W każdym przypadku wystarczy ustawić wielosekundowy czas naświetlania i trzymać telefon nieruchomo; telefon przechwytuje mnóstwo obrazów i używa obliczeń do usunięcia lub dodania wybranych elementów.

Screen z aplikacji Spectre Camera

Chociaż to rozwiązanie wydaje się proste, stoi za tym zaawansowana sztuczna inteligencja. Patrząc na wszystkie przechwycone obrazy, a następnie wykorzystując sztuczną inteligencję do ich wyrównania – dodatkową warstwę stabilizacji obrazu – znajdując różnice, może usunąć samochody z mostu czy usunąć ludzi ze zdjęcia. W zależności od wybranego typu migawki, wyniki można zapisać jako statyczne obrazy, Live Photos lub filmy.

Spectre Camera będzie kosztować 3,99 USD (ok. 18 zł), ale obecnie, z okazji premiery jest oferowana za 8,99 zł (1,99 USD) w sklepie App Store. Appka dostęna jest na iPhony od iPhone’a 6 wzwyż, choć funkcja stabilizacji AI wymaga chipów A11 Bionic lub A12 Bionic w iPhone’ach 8 i nowszych.

Pobierz aplikację w sklepie App Store