„OSMOSIS” to serial o tym gdy technologia wkracza w nasz umysł

Francuski serial oryginalny Netfliksa pt. „Osmosis” to mroczny scenariusz o dopasowywaniu par przez sztuczną inteligencję za cenę całkowitego obnażenia umysłu.

OSMOSIS - serial oryginalny Netflix (29 marca 2019 r.)

Netflix opublikował właśnie pierwszy zwiastun zapowiadanego dwa lata temu francuskiego technofobicznego serialu zatytułowanego Osmosis. Premiera w serwisie planowana jest na 29 marca 2019 r.

To nie jest kolejny Black Mirror, choć może kojarzyć się z odcinkiem „Hang the DJ”, w którym aplikacja randkowa miała dobierać przeznaczone sobie pary z niemal 100-procentową skutecznością. W serialu Osmosis, gdzie akcja dzieje się niedalekiej przyszłości, kilku młodych paryżan zapisuje się do programu beta eksperymentalnej technologii randkowej, która ma na celu powiązanie bratnich dusz…

Technologia pokonała ostatnią z granic, jaką było rozszyfrowanie tajemnicy prawdziwej miłości. Od kiedy aplikacja randkowa o nazwie „OSMOSIS” pozwala użytkownikom dobrać partnera ze stuprocentową dokładnością, każdy może odnaleźć swoją bratnią duszę. Jednak jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za powierzenie swojego życia miłosnego algorytmowi, gdy w zamian za obietnicę miłości na wieki dajemy technologii dostęp do najgłębszych zakamarków naszych umysłów i najbardziej skrywanych tajemnic naszych serc?

W trwającym ponad 1,5 minuty trailerze widzimy uczestników eksperymentu, którzy połykają pigułki przypominających te, które miał Neo w Matrixie (film kończy niebawem już 20 lat). Ale zamiast odzyskać życie ich romantyczny los trafia w ręce AI o imieniu Martin. Nieznajomi są również oznaczeni za pomocą interaktywnego znacznika biometrycznego. Oczywiście, konsekwencje eksperymentu okazują się bardziej groźne, niż początkowo się mogło wydawać, a wydarzenia przybierają przerażający obrót.

Kiedy serial został zamówiony w 2017 roku, Osmosis był tylko drugą francuską produkcją, która została realizowana przez Netflixa. W zeszłym roku Unia Europejska wprowadziła nowe regulacje, które wymusiły na serwisach streamingowych takich jak Amazon i Netflix tworzenie co najmniej 30% treści w Europie. W tym czasie Netflix obiecał zwiększyć europejskie produkcje ze 141 seriali i filmów do 221 w tym roku.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska via Engadget