Halide Camera do zdjęć portretowych obiektów na iPhonie XR

Aplikacja mobilna „Halide Camera” pozwala na robienie zdjęć portretowych zwierzętom i obiektom fizycznym innym niż ludzie za pomocą iPhone’a XR.

Halide Camera App

Zaktualizowana aplikacja mobilna Halide Camera na iPhone’a XR pozwoli na robienie zdjęć zwierzętom i obiektom innym niż ludzie w trybie portretowym.

Popularna aplikacja Halide Camera dostaje dziś aktualizację, która przynosi kilka ekscytujących funkcji dla właścicieli iPhone’ów XR. W rzeczywistości dzisiejsza aktualizacja koncentruje się wyłącznie na telefonie iPhone XR. Nowa funkcja obsługuje wszystkie efekty w trybie portretowym nie tylko w przypadku fotografowania  ludzi, co jest obecnie jednym z ograniczeń natywnej aplikacji Aparat Apple’a.

Nie oznacza to, że w kolejnej aktualizacji systemu iOS ta opcja nie zostanie odblokowana, więc warto się wstrzymać przed zakupem płatnych aplikacji.

Twórcy Halide Camera osiągnęli to, wykorzystując mapę zakłóceń pikseli w telefonie iPhone XR i uruchamiając obraz z efektem niestandardowego rozmycia. Po uruchomieniu Halide na iPhonie XR, wystarczy po prostu wybrać opcję Depth (z ang. głębia), aby włączyć przechwytywanie głębi. Każde zrobione zdjęcie będzie miało swoja mapę głębi, a jeśli jest wystarczająca ilość danych do określenia pierwszego planu i tła, obraz otrzyma pięknie renderowany bokeh, podobnie jak zdjęcia z iPhone’a XS.

Przeczytaj także: iPhone XR to najtańszy i najlepszy smartfon Apple’a w tym roku!

Niestety, w przeciwieństwie do iPhone’a XS, w telefonie iPhone XR nie można podglądać na żywo efektów głębi i efekt ten może być modyfikowany dopiero po zrobieniu zdjęcia – nawet w aplikacji Halide Camera.

Halide Camera dla iPhone'a XS i XR

Jednak Halide pozwala wykorzystać pojedynczy aparat iPhone’a XR, aby robić zdjęcia podobne do tych z iPhone’a XS. Nowa aktualizacja aplikacji zapewnia również obsługę technologii Smart RAW w celu uzyskania lepszych zdjęć RAW wykonanych na iPhonie XR.

Zrzuty ekranu z aplikacji Halide Camera
Zrzuty ekranu z aplikacji Halide Camera

Więcej o nowej aktualizacji przeczytasz na oficjalnym blogu aplikacji. Halide Camera 1.11 możesz pobrać ze sklepu App Store, ale trzeba za nią zapłacić 27,99 zł. Uaktualnieni będzie dostępne bezpłatnie dla tych, którzy kupili już wcześniejsza wersję appki. Co na to Apple? Mam nadzieję, że wprowadzi to w swojej natywnej aplikacji zamiast blokować aplikację firmy trzeciej?

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: 9TO5Mac via Halide Blog