Knowledge matters! Xperts.PM – cykl nowatorskich konferencji oficjalnie rozpoczęty!

W środę 27 lutego w Tauron Arena Kraków odbyła się pierwsza w tym roku konferencja Xperts.PM.

Xperts.PM – eksperci po południu ponownie w Krakowie

Wydarzenie zainaugurowało cykl comiesięcznych interaktywnych spotkań, podczas których zaproszeni eksperci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z publicznością oraz uczestniczą w otwartej dyskusji na wybrany przez organizatorów temat. Tym razem dyskutowano o Big data, jako problemie i wyzwaniu dla współczesnego biznesu.

Cenna wymiana doświadczeń

Środowe spotkanie było okazją do konfrontacji, wymiany doświadczeń i podejścia ekspertów do big data. Podczas dynamicznej dyskusji, do której jak zawsze zaproszona została publiczność, eksperci prezentowali swoje spojrzenie na problem przetwarzania i wykorzystywania w odpowiedni sposób różnego rodzaju danych. Dyskutowano również na temat perspektyw dalszego rozwoju dziedzin nauki i biznesu bazujących na pozyskiwanych informacjach, a także kierunkach studiów dedykowanych przyszłym data scientists.

W spotkaniu udział wzięli: Mateusz Muryjas (Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych), Andrzej Ogonowski (SMSAPI), Hubert Tworkowski (Synerise), Tomasz Wesołowski (Edward – AI Powered Sales Assistant) oraz gość specjalny – Krzysztof Kluza (Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH Kraków). Moderatorem była Aneta Wątor.

– Frekwencja podczas konferencji „Big Data – Big Problem. Nowe wyzwania dla ludzkości” potwierdza, że zainteresowanie tematem transformacji cyfrowej i jej konsekwencji dla biznesu oraz klienta końcowego stale rośnie. Konferencje takie jak Xperts.PM pozwalają poznać temat z praktycznego punktu widzenia i perspektywy różnych branż. Cieszy nas fakt, że w jednym miejscu udaje nam się gromadzić przedstawicieli różnych środowisk i zaspokoić ich ciekawość tematu odpowiedziami na pytania, których było bardzo wiele – komentuje Tomasz Orzechowski, prezes 365 agencja i współorganizator spotkania.

Xperts.PM to cykliczne konferencje, podczas których eksperci z wieloletnim doświadczeniem dzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą. Stała agenda wydarzeń i dynamiczna formuła gwarantuje skupienie na temacie i efektywne zdobycie wiedzy. Wydarzenie odbywa się zawsze w ostatnim tygodniu miesiąca o godzinie 18:00. Uczestnicy mogą wziąć udział w spotkaniu bezpłatnie lub też cegiełką za 50 zł wesprzeć charytatywny cel.

źródło: informacja organizatora