Serial „Obsesja Eve” powraca z 2. sezonem – oto pierwszy zwiastun!

Drugi sezon serialu kryminalnego „Obsesja Eve” (tytuł oryg. „Killing Eve”) będzie miał swoją premierę już 7 kwietnia 2019 w BBC America – już teraz obejrzyj zwiastun!

„Obsesja Eve” (2. sezon serialu już 7 kwietnia 2019 r.)

Nie dajcie się zwieść polskiemu tłumaczeniu tytułu tego serialu, tak jak ja… Przez to dopiero teraz obejrzałem serial Obsesja Eve (tytuł oryginalny Killing Eve), w którym Sandra Oh (tytułowa Eve Polastri) oraz Jodie Comer (zabójczyni Villanelle) wcielają się dwie silne osobowości, które prowadzą ze sobą grę w kotka i myszkę. Ta pierwsza to była policjantka MI5, która zostaje agentka MI6 i ściga przebiegłą kobietę – zabójczynię wpływowych światowych osobistości.

Sandra Oh (znana z serialu Chirurdzy) to tytułowa Eve – znudzona pracą biurową agentka, która nie zrealizowała swoich marzeń o byciu szpiegiem. Z drugiej strony Jodie Comer (znana z serialu Doktor Foster) jako Villanelle, psychopatyczna, pozbawiona lęku zabójczyni uzależniona jest od luksusowego życia, na które może sobie pozwolić dzięki swojej brutalnej profesji.

Może Cię zainteresować także: Piąty sezon serialu „Luther” już 1 stycznia 2019 r.

Eve otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle, zanim ta ponownie zaatakuje. Kobiety zaczynają grę w kotka i myszkę, stawiając na głowie tradycyjny thriller szpiegowski. Obsesja Eve to oparta na powieści Luke’a Jenningsa ośmioodcinkowa produkcja w reżyserii Jona Easta (serial Downton Abbey).

Jak dalej potoczy się historia? Jestem bardzo ciekawy, tym bardziej, że ten serial idealnie nadaje się do binge watchingu!

Zobacz zwiastun drugiego sezonu:

Za scenariusz odpowiedzialna była wyróżniona BAFTĄ Phoebe Waller-Bridge (Fleabag). W role głównych bohaterek wcielają się zdobywczyni Złotego Globu Sandra Oh oraz Jodie Comer. W obsadzie znaleźli się również Fiona Shaw (Harry Potter, serial HBO Czysta krew), David Haig (Cztery wesela i pogrzeb) oraz Kim Bodnia (Most nad Sundem). W serialu zagrali także: Darrena Boyda (Fortitude), Seana Delaneya (Midsomer Murders), Kirby Howell-Baptiste (Downward Dog) oraz Owena McDonnella (Paula).

Pierwszy sezon serialu dostępny jest dla polskich widzów w serwisie HBO GO, mam nadzieję, że drugi sezon pojawi się także na HBO GO, niedługo po premierze 7 kwietnia 2019 r. w BBC America.

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO Polska