Piąty sezon serialu „Luther” już 1 stycznia 2019 r.

Zobacz zwiastun piątego już sezonu psychologicznego serialu kryminalnego pt. „Luther”, o przenikliwym policjancie, który musi mierzyć się nie tylko ze swoimi demonami.

5. sezon serialu „Luther” od 1 stycznia 2019 r.

Luther to brawurowo skonstruowany psychologiczny serial kryminalny BBC, którego bohaterem jest zmagający się ze swoimi demonami policjant John Luther. W jego postać wciela się Idris Elba (Prometeusz). Rola przyniosła utalentowanemu aktorowi statuetkę Złotego Globa oraz 3 nominacje do tej prestiżowej nagrody. Luther zdobył 11 nominacji do nagrody Emmy.

Premiera piątego sezonu serialu została zapowiedziana na 1 stycznia 2019 r. w BBC One, a polscy widzowie będą mogli obejrzeć tego samego dnia pierwszy odcinek tej serii na HBO. Kolejne trzy odcinki będą udostepniane 2, 3 i 4 stycznia 2019 r.

W obsadzie nowej serii ponownie wystąpili: Dermot Crowley, Michael Smiley i Patrick Malahide jako DSU Martin Schenk, Benny Silver i George Cornelius. Nową postacią będzie Wunmi Mosaku, ostatnio widziana w End of the F *** ing World, oraz Cold Feet, Hermiona Norris, która zagra psychiatrę Dr Vivien Lake.

Piąty sezon serialu będzie liczył tylko cztery odcinki i pokażą po raz kolejny, że „bezksiężycowe cienie Londynu rodzą nowy koszmar”, ponieważ kolejna seria zabójstw toruje drogę „druzgocącym konsekwencjom” dla tych, którzy są najbliżsi Lutherowi.

Polecam także: Najlepsze polskie seriale 2018 roku, które trzeba zobaczyć!

Obejrzyj oficjalny zwiastun 5. sezonu serialu „Luther”:

Oto oficjalny opis piątego sezonu:

Kiedy na londyńskich ulicach rodzi się nowy koszmar, John Luther (Idris Elba) musi po raz kolejny zmierzyć się z głębią ludzkiej deprawacji. Seria zuchwałych zabójstw sprawia, że Luther i zrekrutowana przez niego detektyw Catherine Halliday (Wunmi Mosaku) zostają wciągnięci w skomplikowaną, morderczą intrygę, która zdaje się być skonstruowana tak, aby chronić korupcyjną plątaninę. Sprawa jak nigdy wcześniej przybliża bohatera do natury prawdziwego zła. Zmuszony jest również stawić czoła duchom z przeszłości. Staje przed wyborem – kogo chronić, a kogo poświęcić. Niezależnie jednak, jaką decyzję podejmie, będzie ona miała druzgocące konsekwencje dla jego otoczenia.

Wszystkie dotychczasowe sezony serialu możesz obejrzeć w serwisie streamingowym HBO GO (5 sezonów od 1 stycznia 2019) oraz Netflix (4 sezony):

Oglądaj na HBO GO Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Przeczytaj także:

TOP 10 filmów i seriali na HBO GO w 2018 roku

źródło: HBO Polska