Ranking iPhone’ów z najszybszym transferem danych 4G

Na którym iPhone’ie najszybciej pobierzesz pliki i załadujesz stronę WWW w zasięgu internetu mobilnego sieci 4G/LTE? – sprawdź najnowsze wyniki z przełomu 2018 i 2019 roku.

Prędkości pobierania 4G/LTE przez iPhone'y wg grup generacji

Korzystanie ze starego modelu iPhone’a może oznaczać, ze nie wykorzystujesz pełnego potencjału internetu mobilnego 4G (LTE) w swojej sieci komórkowej.

Najnowsze dane dotyczące prędkości prędkości pobierania i wysyłania danych przez sieć komórkową 4G w USA na różnych modelach iPhone’a wykazały, że właściciele iPhone’ów 6. generacji i wcześniejszych mogą tracić nawet 10 Mb/s w prędkości przesyłu danych komórkowych w porównaniu z najnowszymi modelami z 2018 roku.

OpenSignal opublikował swój najnowszy raport, w którym porównano szybkości osiągane przez każdy model iPhone’a od 5s do XS Max. Zgodnie z oczekiwaniami najnowsze modele mają najlepsze prędkości, podczas gdy starsze modele są powolne jak melasa. Dane zbierane były od 26 października 2018 roku do 24 stycznia 2019 roku.

Może Cię także zainteresować: Ranking smartfonów z najlepszą baterią (2018)

Dzięki przeprowadzonym pomiarom wyodrębniono także trzy różne grupy na podstawie kategorii technologii używanych przez różne modele.

Prędkości pobierania danych 4G osiągane przez różne iPhone’y

Nowe modele iPhone’a XS i XS Max wykorzystują kategorię 16. LTE. Operatorzy wprowadzili ją na rynek jako „gigabitowy LTE”, pomimo że daleko nam jeszcze do prędkości pobierania gigabitów w rzeczywistym świecie.

Ranking prędkości pobierania danych 4G/LTE przez iPhone'y (2019 r.)

iPhone’y XS oraz XS Max są o 26% szybsze niż  te z środkowej grupy (iPhone 6s, 7, 8, X i XR) i są o 83% szybsze niż te z najwolniejsze grupy. Zaskakująco, iPhone XR jest wolniejszy niż iPhone X, pomimo że oba używają kategorii 12. LTE.

Prędkość wysyłania danych 4G w modelach iPhone’ów

Ranking prędkości wysyłania pod 4G/LTE przez iPhone'y (2019 r.)

Szybkości transmisji danych w sieci 5G całkowicie zmieni podejście do pobierania danych. Niektórzy z czołowych konkurentów Apple’a już ogłosili nowe smartfony obsługujące sieci 5G. Apple prawdopodobnie nie doda modemów 5G do iPhone’ów aż do 2020 r., gdyż sama technologia i sieci wciąż jeszcze nie są wystarczająco rozwinięte, aby inwestować i wprowadzać je do urządzeń.

źródło: Cult of Mac via Open Signal