Jak należy bezprzewodowo ładować iPhone’a?

Sprawdź, w jaki sposób prawidłowo naładować bezprzewodowo iPhone’a, który współpracuje z ładowarkami i akcesoriami do ładowania z certyfikatem Qi.

Jak bezprzewodowo prawidłowo naładować iPhone'a?
Jak bezprzewodowo prawidłowo naładować iPhone’a?

Najnowsze iPhone’y, począwszy od iPhone’a 8 posiadają zintegrowane systemy do bezprzewodowego ładowania. Należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad podczas ładowania bezprzewodowego. Choć ładowanie bezprzewodowe jest bardzo proste i łatwe – wystarczy położyć telefon na ładowarce/ Nowe iPhone’y ze szklaną obudową są zgodne z certyfikowanymi ładowarkami i akcesoriami, które dostępne są w różnych miejscach i posiadają uniwersalny standard ładowania Qi utworzony przez Wireless Power Consortium (WPC)

O czym należy pamiętać kupując ładowarkę bezprzewodową do iPhone’a? Po pierwsze sprawdź czy podkładki do bezprzewodowego ładowania są certyfikowane (Qi) i zalecane przez Apple’a – tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zostały one przetestowane i są bezpieczne. W oficjalnym sklepie internetowym dostępne są podkładki Mophie i Belkin, które służą do ładowania telefonów iPhone z najnowszą wersją systemu iOS z mocą do 7,5 W.

Na stronach WPC znajdziesz listę ładowarek z certyfikatem Qi oraz producentów samochodów, którzy oferują certyfikowane wbudowane ładowarki.

Jak prawidłowo bezprzewodowo ładować iPhone’a?

Bezprzewodowe ładowanie korzysta z indukcji magnetycznej, dlatego nie należy umieszczać niczego pomiędzy iPhone’em a ładowarką. Magnetyczne uchwyty montażowe, etui magnetyczne lub inne przedmioty między iPhone’em a ładowarką mogą obniżyć wydajność lub uszkodzić paski magnetyczne albo układy RFID, takie jak znajdujące się na niektórych kartach kredytowych, identyfikatorach bezpieczeństwa, paszportach i brelokach.

Jeśli przechowujesz w etui wrażliwe przedmioty tego typu, wyjmij je przed ładowaniem lub upewnij się, że nie znajdują się one między tyłem telefonu iPhone a ładowarką. Jeśli iPhone nie ładuje się lub ładowanie jest wolne, a iPhone ma grube etui, metalowe etui lub etui z baterią, spróbuj wyjąć urządzenie z etui.

Podczas ładowania iPhone’a na pasku stanu powinna być widoczna ikona pioruna ⚡️.

  • Podłącz ładowarkę do zasilania –użyj zasilacza dostarczonego wraz z akcesorium lub zasilacza zalecanego przez producenta.
  • Połóż ładowarkę na płaskiej powierzchni lub w innym miejscu zalecanym przez producenta.
  • Połóż telefon iPhone na ładowarce z wyświetlaczem skierowanym do góry – dla uzyskania najlepszej wydajności połóż go na środku ładowarki lub w miejscu zalecanym przez producenta.
  • Ładowanie iPhone’a powinno się rozpocząć po kilku sekundach od położenia go na ładowarce bezprzewodowej.

Co może się dziać podczas ładowania bezprzewodowego iPhone’a?

  • Warto wyłączyć wibracje/wyciszenie podczas ładowania bezprzewodowego lub użyć trybu „Nie przeszkadzać”. iPhone może się przemieścić i spaść z ładowarki/podkładki podczas wibracji powiadomień o przychodzącym połączeniu lub wiadomości.
  • Podczas ładowania bezprzewodowego iPhone’a mogą być słyszalne słabe odgłosy.
  • Ładuj w chłodniejszym miejscu – unikaj dodatkowych źródeł ciepła w pobliżu ładowarki. iPhone może się nagrzewać podczas ładowania bezprzewodowego, dlatego system zabezpieczający żywotność baterii może ograniczyć ładowanie powyżej 80%. Gdy temperatura opadnie, ładowanie rozpocznie się automatycznie. 
  • iPhone nie będzie ładować się bezprzewodowo po podłączeniu do portu USB. Jeśli iPhone zostanie podłączony do komputera za pomocą portu USB lub jest podłączony do zasilacza USB, będzie się ładować przy użyciu połączenia USB.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wsparcie Apple