#BendGate2 iPad Pro z 2018 roku bardzo łatwo się zgina…

Doskonale pamiętamy aferę BendGate związaną ze zbyt łatwym zginaniem się iPhone’a 6 Plus i mogłoby wydawać się, że już nie powinno się to zdarzyć, a tu iPad Pro z 2018 roku lubi się giąć…

iPad Pro – BendGate 2

Historia ze zbyt łamliwym iPhone’em 6 Plus z 2014 roku niczego nie nauczyła firmy Apple, wygląda na to, że oto cztery lata później mamy powtórkę z rozrywki, ale tym razem mało odporny na wyginanie jest iPad Pro z 2018 roku.

Niestety biedny iPad Pro został poddany testom mechanicznej wytrzymałości przez znanego z tortur nad urządzeniami mobilnymi YouTubera – JerryRigEverything. Zdecydował się on na sprawdzenie jak łatwo jest zgiąć iPada Pro na pół? No i zrobił to,, generując przy tym mnóstwo wyświetleń swojego wideotestu.

W materiale zobaczysz także część poświęconą drugiej generacji rysika Apple Pencil, a także wyrycie twarzy Spider-Mana na tylnej obudowie iPada Pro – co ujawnia, że anodowanie tylnej obudowy nie jest tak grube, jak mogłoby być. To samo dotyczy szafirowego szkła służącego do ochrony kamery iPada Pro, o czym świadczą bardzo łatwe zarysowania wykonane przez YouTubera. Apple twierdzi, że szafir powinien chronić kamerą dosyć skutecznie – niestety… Podejrzewa się, że szafir używany tutaj nie jest najlepszego gatunku.

Zobacz także: Bendgate powraca: tym razem Nexus 6P

Bez względu na to, główną zaletą tego wideo jest zgięcie tego słabego iPada Pro. Podczas gdy niektórzy mogą uważać, że taki wyczyn powinien wymagać przyłożenia znacznie większej siły aby zgiąć najnowszy tablet Apple’a, to wszystko wskazuje na to, że ​iPad bardzo łatwo „składa się na pół”. Nie jest to jakimś wielkim zaskoczeniem, bo poprzednie generacje iPada również się wyginały i prawdopodobnie tak pozostanie, ponieważ iPady będą coraz większe i cieńsze.

Niemniej jednak od takiej firmy jak Apple chciałoby się wymagać stosowania znacznie bardziej wytrzymałych materiałów. Z drugiej strony nie można mieć lekkich i cienkich urządzeń o dużych powierzchniach i jeszcze oczekiwać, że się nie zegną.

źródło: JerryRigEverything (YouTube)