Bendgate powraca: tym razem Nexus 6P

Afera bendgate dopadła tym razem smartfona z Androidem – zobacz jak śmiało wygina się Nexus 6P od Google’a.

Wyginający się Nexus 6P

Okazuje się, że najnowszy smartfon Google’a Nexus 6P, który został okrzyknięty najlepszym smartfonem wydanym pod tą marką, nie jest tak wytrzymały jakbyśmy oczekiwali. Firma Apple wyciągnęła wnioski z zeszłorocznej wpadki z iPhone’em 6 Plus i w tym roku zastosowała zdecydowanie mocniejsze aluminium serii 7000. Jednak Google nie uczy się na błędach konkurencji i jaki jest tego efekt?

Najnowsze urządzenie Nexus 6P jest bardzo podatny na zarysowania, przypalanie i pęknięcia. Zobaczcie tortury smartfona na poniższym czterominutowym wideo od YouTubera Jerry Rig Everything. Nexus 6P poddawany jest brutalnym testom wytrzymałościowym. Jego ekran i obudowa unibody są beztrosko rysowane i podpalane. Przejechanie kluczem po obudowie może pozostawić nieodwracalną rysę.

Najgordze jest to, że urządzenie bardzo łatwo się wygina – bardziej niż iPhone 6 Plus z 2014 roku – co może być niepokojące dla właścicieli Nexusa 6P.

Trudno powiedzieć, jak dużą siłę nalezy przyłożyć, żeby zgiąć Nexusa 6P, ale wyglada na to, że nie trzeba uczęszczać na siłownię. Urządzenie nie tylko się zgina, ale całkowicie rozpada.

– Mówię całkiem poważnie, że moja siostra mogłaby spokojnie zgiąć tego smartfona – Nexus 6P to jest żart… – mówi Jerry Rig Everything.

Wiadomo, że przy stosunkowo dużej sile nacisku jesteśmy zgiąć każdego smartfona, ale istnieje pewien margines, którego nie nalezy lekceważyć, a wygląda na to, że z Nexusem 6P należy obchodzić się jak z jajkiem.

źródło: Cult of Mac – Bendgate is back: Watch the Nexus 6P fold insanely easily