Aquos R2 Compact od Sharpa to smartfon z 2 wycięciami!

Sharp wykonał coś, co nie przyśniłoby się nawet najsłabszemu projektantowi, najnowszy telefon Aquos R2 Compact posiada dwa brzydkie notche – na górze i na dole.

Aquos R2 Compact firmy Sharp

Choć nie jestem fanem wycięcia w ekranie smartfona, to niestety przyszło nam żyć w mam nadzieję chwilowym czasie, kiedy ten trend jest powszechny. I jeśli chcemy cieszyć się najnowszymi technologiami, to chcąc nie chcąc musimy zaakceptować niektóre kompromisy.

Niepochlebne wycięcie, które zostało spopularyzowane przez Apple’a w ubiegłym roku, przy okazji wydania iPhone’a X, jest obecnie standardem. Jednak firma Sharp przeszła moje najgorsze wyobrażenie o notchu!

W ubiegłym roku firma Sharp wypuściła  Aquos R Compact, telefon z niewielkim wycięciem na aparatu na górnej krawędzi i ogromną ramkąna spodzie czytnika linii papilarnych. To nie wyglądało świetnie. Jednak w przypadku tegorocznego modelu firma znalazła nowe rozwiązanie, które pozwoliło zwiększyć rozmiar ekranu przy zachowaniu czujnika odcisków palców. Tak, zgadza się, Aquos R2 Compact z 2018 roku ma kolejne wycięcie na dole. Dzięki temu „genialnemu” wymysłowi ekran wygląda jak klocek puzzli.

Wyświetlacz to 5,2-calowy ekran IGZO o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli, posiada rowki na aparat i czytnik linii papilarnych. Jednak w środku Sharp nie ustępuje konkurencji i upchał w Aquos R2 Compact  procesor Snapdragon 845 z 4 GB pamięci RAM, system operacyjny Android 9 Pie, aparat fotograficzny o rozdzielczości 22,6 megapiksela i baterię 2500 mAh.

Podwójne wycięcia mogą nie zaspokajać gustu wszystkich użytkowników, ale nie da się ukryć, że jest to najbardziej zaawansowany telefon z Androidem z małym ekranem i nowoczesną konstrukcją bez ramki. Szkoda, że ​​R2 prawdopodobnie będzie dostępny tylko w Japonii, gdy SoftBank wyda go w przyszłym roku.

Aquos R Compact vs Aquos R2 Compact
Aquos R Compact vs Aquos R2 Compact

Miejmy tylko nadzieje, że Aquos R3 Compact od firmy Sharp nie będzie posiadał trzech wycięć!!!

źródło: The Verge via Sharp