Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google dostępne już w Polsce

Już można korzystać z rozbudowanego Centrum Bezpieczeństwa Google w Polsce a także w całej Europie.

Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google'a w Polsce i Europie

Nowa funkcja daje użytkownikom dostęp do jeszcze większej liczby narzędzi umożliwiających zarządzanie swoimi danymi oraz łatwiejsze korzystanie z oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności. Użytkownicy będę mogli również dobrać najodpowiedniejszy sposób korzystania z technologii dla swojej rodziny.

Google przez lata stworzył i stale udoskonala, wiele narzędzi, dzięki którym użytkownicy mogą mieć kontrolę nad swoimi danymi. Konto Google zapewnia dostęp do wszystkich ustawień, dotyczących ochrony swoich informacji; Ustawienia prywatności pomagają szybko sprawdzić jakie dane są wykorzystywane do personalizacji indywidualnych doświadczeń w internecie i na bieżąco podejmować decyzje na ich temat; funkcja Moja aktywność natomiast, pomaga sprawnie zarządzać informacjami na temat działań powiązanych z kontem.

Przeczytaj także: Google prezentuje swoje narzędzia zapewniające bezpieczeństwo w sieci

Teraz do tego grona dołącza również nowe Centrum Bezpieczeństwa. Użytkownicy znajdą w nim przydatne informacje i wskazówki na temat tego jak bezpiecznie korzystać z technologii, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich w sieci i jak skutecznie się przed nimi chronić. Wszystko to zebrane w jednym miejscu, aby dostęp do wiedzy, był jeszcze łatwiejszy. 

W nowym Centrum Bezpieczeństwa, przydatne informacje, znajdą również rodzice. Dowiedzą się m.in. o tym w jaki sposób korzystać z takich narzędzi jak: Family Link czy YouTube Kids i jak określić zasady obecności swoich dzieci w internecie. Będą mogli również uzyskać przydatne porady dotyczące tego w jaki sposób rozmawiać z małymi dziećmi czy nastolatkami na temat rozwagi, wyznaczania granic i zachowania bezpieczeństwa online.

Zrzut ekranu z Centrum Bezpieczeństwa Google'a
Zrzut ekranu ze strony Centrum Bezpieczeństwa Google’a

Na platformie znajdą się również przydatne dla rodziców informacje na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii, takich jak cyberprzemoc, nadmierna ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem czy też niekontrolowane dzielenie się danymi przez małoletnich. Porady w tych kwestiach pochodzić będą od cenionych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w internecie. 

źródło: informacja prasowa Google Polska