Spotify oficjalnie z aplikacją na Apple Watcha

Aplikacja mobilna Spotify na iOS-a wreszcie doczekała się rozszerzenia na smartwatche Apple Watch, ale jeszcze daleko jej do appki Apple Music.

Aplikacja Spotify na Apple Watcha (polskie zrzuty ekranu)
Aplikacja Spotify na Apple Watcha (zrzuty ekranu z polskiej wersji appki)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i okresie testowym, Spotify wreszcie uruchomiło oficjalną i długo oczekiwaną wersję aplikacji na zegarki Apple Watch.

Za pomocą aplikacji można kontrolować odtwarzanie muzyki w aplikacji na iPhone’ie lub innym urządzeniu np. komputerze czy głośniku bezprzewodowym dzięki Spotify Connect. Appka pozwala na włączenie losowego odtwarzania muzyki oraz uzyskiwać dostęp do list odtwarzania i innych ostatnio odtwarzanych elementów. Można także dodawać utwory do ulubionych i to w zasadzie wszystkie najważniejsze funkcje aplikacji.

Wiadomość o wydaniu aplikacji na Apple Watcha została dziś ogłoszona na blogu Spotify, gdzie szczegółowo opisano funkcje aplikacji, w tym także możliwość odtwarzania podcastów i muzyki.

Informacje o wydaniu w sklepie App Store wskazują, że jest to „pierwsza wersja” aplikacji na Apple Watcha i można spodziewać się kolejnych aktualizacji appki z nowymi funkcjami. Spotify zresztą potwierdza, że ​​tak właśnie jest, zauważając, że przyszłe wydanie obejmie także obsługę słuchania muzyki i podcastów w trybie offline.

Poza samym sterowaniem odtwarzaczem nowa aplikacja umożliwia robienie takich rzeczy, jak przeskakiwanie pomiędzy utworami lub przewijanie podcastu o 15 sekund.

Mimo że aplikacja jest oficjalnie dostępna, Spotify twierdzi, że niektóre nowe funkcje  będą dostępne dla użytkowników Apple Watch sukcesywnie w ciągu nadchodzącego tygodnia. Innymi słowy, może się okazać, że aplikacja nie od razu może być dostępna dla wszystkich. U mnie udało się zainstalować appkę od razu.

Niemniej musi upłynąć jeszcze kilka aktualizacji, zanim Spotify dogoni aplikację Apple Music na Apple Watcha.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Spotify Blog