Spotify testuje nową aplikację na Apple Watcha

Użytkownicy smartwatchów Apple Watch wkrótce będą mogli korzystać z aplikacji Spotify na watchOS, ale póki co można ją testować w wersji beta.

Aplikacja Spotify w wersji beta na watchOS (Apple Watch)
Zrzuty ekranu z aplikacji Spotify w wersji beta na watchOS (Apple Watch)

Spotify oficjalnie pojawi się na zegarkach Apple Watch. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki już zachwyciła użytkowników swoją wczesną wersją beta aplikacji na watchOS, która można testować za pośrednictwem TestFlight. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery finalnej wersji aplikacji.

Kilku użytkowników Reddita uczestniczących w publicznym programie testów beta serwisu Spotify udostępniło zrzuty ekranu z aplikacji na Apple Watcha. Możemy zobaczyć jak wyglądają kontrolki odtwarzania i ostatnio odtwarzane listy z przełączaniem trybu losowego.

Według jednego z użytkowników pobieranie offline nie jest obecnie obsługiwane, ale funkcja może być później dodana. Użytkownik twierdzi również, że aplikacja nie została jeszcze zoptymalizowana dla modeli Apple Watch Series 4 o rozmiarach 40 mm i 44 mm, ale jest to również kwestia, którą można się zająć w okresie testów beta.

Przeczytaj także: 87 mln płatnych subskrybentów Spotify w 3Q 2018 r.

Oficjalna aplikacja mobilna Spotify dla Apple Watcha było długo oczekiwana, szczególnie po tym, jak aplikacje firm trzecich przestały działać na zegarku Apple’a.

źródło: MacRumors via Spotify, Reddit