Mam nadzieję, że serial „1983” Netflixa będzie lepszy niż zwiastun…

Serwis Netflix udostępnił dzisiaj pierwszy, oficjalny zwiastun nowego polskiego serialu oryginalnego platformy zatytułowany „1983” – na razie ciężko cokolwiek wyrokować!

Polski serial Netfliksa pt. „1983”

Pierwsza polska produkcja Netfliksa w reżyserii Agnieszki Holland, Katarzyny Adamik, Olgi Chajdas oraz Agnieszki Smoczyńskiej zatytułowana „1983” pojawi się w serwisie już 30 listopada 2018 roku. Kilka tygodni temu mogliśmy obejrzeć pierwszą zapowiedź serialu, a dzisiaj oficjalny zwiastun.

O ile zapowiedź była intrygująca i wzbudzała we mnie zaciekawienie, po pierwszym obejrzeniu zwiastunu mam małe obawy – mam jednak nadzieję, że niesłusznie. Powiem Wam tylko tyle, że za drugim obejrzeniem trailer wydał mi się znacznie lepszy!  Za trzecim razem wyłączyłem dźwięk i uprzedzenia minęły.

Choć na ostateczną ocenę i wrażenia pozostało nam jeszcze chwilę poczekać, obejrzyjcie koniecznie zapowiedź tej produkcji. Nazwisko Agnieszki Holland zobowiązuje i jestem prawie pewien, że się nie zawiedziemy.

Serial „1983” należy do gatunku political fiction i zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ takiej produkcji jeszcze u nas nie było. Twórca, Joshua Long założył w swojej koncepcji serialu, że historia naszego kraju potoczyła się zupełnie inaczej i pod koniec stanu wojennego dokonano zamachu terrorystycznego.

Szczegóły produkcji, do samej premiery pozostają w zupełnej tajemnicy, a aktorzy nie znali całego scenariusza, aby nie było żadnych wycieków i panowała cały czas tajemniczość na planie. Tytuł wydaje się być inspirowany powieścią George’a Orwela pt. „1984” i zapewne znajdziemy jeszcze wiele innych nawiązań.

Serial „1983” pojawi się w całości w serwisie Netflix w piątek 30 listopada 2018 r. i będzie dostępny pod poniższym linkiem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska