Myjka wysokociśnieniowa i kultura wyższa!

W Polsce odbył się pierwszy na świecie koncert, w którym zagrała…myjka wysokociśnieniowa. Tak niemiecka marka Kärcher świętowała jubileusz w Polsce.

Myjka wysokociśnieniowa zagrała podczas koncertu w krakowskim teatrze!

W środę 24  października 2018 firma Kärcher Sp. z.o.o., bo tak brzmi pełna nazwa rodzimego przedstawicielstwa niemieckiego giganta Alfred Kärcher SE & Co. KG, obchodziła uroczyście  jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku.

W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zgromadzili się niemal wszystkich, dzięki którym firma Kärcher z sukcesem już od ćwierćwiecza działa w Polsce. Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był p. Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz p. Hartmut Jenner, prezes zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech. W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, granym na żywo, z III piętra widowni Teatru Słowackiego, hejnałem mariackim doskonale znanym każdemu odwiedzającemu Kraków i przemierzającemu Rynek Główny o pełnych godzinach dnia. Gdy wybrzmiał hejnał, a zabytkowa kurtyna H. Siemiradzkiego uniosła się w górę rozpoczęła się emisja filmu, raczej impresji filmowej  „25 lat Kärcher w Polsce”, prezentującej zaangażowanie firmy w mecenat kultury i sponsoring wydarzeń sportowych poprzez ukazanie wspólnych wartości, jakie łączą firmę Kärcher ze wspomaganymi instytucjami.

Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja tworzy bajki o Flinstonach z opisów tekstowych

Wystąpienie  wygłosił także CEO firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG p. Hartmut Jenner. Odniósł się on do wyjątkowych, wymagających uwarunkowań społecznych i historycznych, w których powstała i zaczynała się rozwijać firma. Docenił wkład i zaangażowanie pracowników. Pochwalił ich entuzjazm i pasję z jaką wykonują swoją pracę. Podkreślił także, że firma w 2017 już po raz czwarty z rzędu wygrywała  rywalizację i okazała się najlepszą ze wszystkich spółek Kärcher na świecie.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego.  W monumentalnych wnętrzach Teatru rozbrzmiewały działa takich klasyków jak: Bach, Schumann, Vivaldi, Mozart czy Moniuszko. Wyjątkową postawę firmy, jej otwartość na nowe idee pokazał najlepiej utwór, który tego dnia miał swoją światową premierę. Był to pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i myjkę wysokociśnieniową.

Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz ze skrzypcami, wiolonczelami i altówkami tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest pan Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje (m.in. podczas Festiwalu Warszawska Jesień).

źródło: informacja prasowa