Osobista modlitwa Kuby z serialu „Ślepnąc od świateł”

Premiera wszystkich 8 odcinków serialu „Ślepnąc od świateł” już w sobotę 27 października 2018 r. w HBO GO – a już teraz poznaj najbardziej osobiste wyznanie głównego bohatera.

„Ślepnąc od świateł” (HBO) – modlitwa Kuby
„Ślepnąc od świateł” (HBO) – modlitwa Kuby

W najnowszym zwiastunie serialu „Ślepnąc od świateł” stacji HBO poznasz mroczną i niezwykle osobiste wyznanie głównego bohatera Kuby raz obrazy Warszawy jakiej nie znamy na co dzień.

Premiera nowego polskiego serialu HBO zatytułowanego „Ślepnąc od świateł” odbędzie się w sobotę 27 października 2018 roku. Stacja udostępni od razu wszystkie osiem odcinków na swojej platformie streamingowej HBO GO.

Przeczytaj także: Serial kryminalny „Chyłka” (od TVN) kręcony jest na Podlasiu

Oto pełna treść monologu wypowiadanego w zwiastunie przez głównego bohatera Kubę (Kamil Nożyński):

Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny, ześlij deszcz. Boże Wszechmogący, ześlij deszcz, potężny deszcz. Taki, który  jeszcze nigdy nie padał. Deszcz jak bombardowanie. Deszcz jak nalot. Ześlij deszcz i zatop to miasto. Zrób to szybko. Zanim włączą się alarmy. Niech wszystko zaleje woda. Czarna, brudna, zimna. Niech ta woda przykryje kamienice, ulice, skrzyżowania. Niech przykryje Pałac Kultury po samą iglicę. Niech ta woda wyleje z Wisły, niech rozleje się po obu jej brzegach. Niech zaleje restauracje i kluby go-go, siedziby telewizji, agencje reklamowe. Niech zatopi kościoły, centra handlowe, wszystkie imprezownie na Mazowieckiej. Niech zatopi Betlejem. Niech zatopi nas i wszystkich, których znamy. Zatop to miasto, bo inaczej będę jeździł po nim jeszcze przez miliony lat. Zatop nas Boże, bo nie zasługujemy na nic innego. Bo nie potrafimy ani myśleć, ani kochać, bo tego nie chcemy. Bo idziemy przez las, Pijani od słów. Głuchnąc od hałasu. Ślepnąc od świateł. Boże Przenajświętszy, wysłuchaj mnie, chociaż nie mam nic, co mógłbym zaoferować w zamian. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Podczas wypowiadanej modlitwy o zatopieniu Warszawy widzimy w zwiastunie ujęcia nocnej, groźnej i hipnotyzującej Warszawy. Miasta narkotyku, pułapki i labiryntu – jak określa stolicę reżyser i współscenarzysta serialu Krzysztof Skonieczny.

Warszawa w serialu jest miejscem, które pochłania wszystkich bez reszty, o czym przekona się główny bohater serialu Kuba, który jest znanym warszawskim dilerem kokainy. Jest perfekcjonistą, który lubi mieć wszystko pod kontrolą, a zarazem outsiderem, o którym nikt za wiele nie wie.

Serial powstał na podstawie powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Autor jest także współscenarzystą. W rolach głównych występują: Kamil Nożyński, Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura, Janusz Chabiora, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

źródło: HBO Polska, serialowa.pl