Teraz możesz wysyłać naklejki do znajomych z WhatsAppa

WhatsApp ogłosiło dziś, że dodaje do swojego komunikatora mobilnego obsługę naklejek zaprojektowanych przez projektantów firmy jak i firm trzecich.

Naklejki w komunikatorze WhatsApp

Trudno uwierzyć, że do tej pory komunikator mobilny WhatsApp nie miał obsługi naklejek. Na szczęście od teraz aplikacja do wysyłania wiadomości zaczęła je wspierać i rozwijać. Firma ogłosiła dzisiaj na swoim blogu, że naklejki pojawią się w aplikacji na iOS-a i Androida w nadchodzących tygodniach, choć niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nowa aktualizacja już posiada tę funkcję.

Naklejki są dostępne po wybraniu nowej ikony naklejki w polu wprowadzania tekstu. Podobnie jak w przypadku systemu naklejek Facebooka, musisz najpierw pobrać odpowiedni pakiet naklejek, zanim będziesz mógł z niego korzystać.

Na razie naklejki są tworzone przez projektantów WhatsAppa wraz z kilkoma artystami, ale WhatsApp dodał również obsługę aplikacji naklejek firm trzecich, więc jeśli masz pakiet naklejek opublikowany w sklepie Google Play lub App Store, użytkownicy mogą wysyłać te naklejki w WhatsAppie.

Zobacz także: Infobip uruchamia WhatsApp Business dla komunikacji korporacyjnej

Firma opublikowała także specjalny przewodnik tworzenia naklejek dla WhatsAppa, który znajdziesz na stronach pomocy firmy.

WhatsApp Stickers (screen)
WhatsApp Stickers (screen)

Ostatnia aktualizacja WhatsApp wprowadziła również szereg innych zmian, w tym podpowiedzi w nadchodzącym trybie ciemnym, nowy interfejs dla szybkich działań, przesuwanie, aby odpowiedzieć na wiadomość i wiele innych.

źródło: WhatsApp Blog – Introducing Stickers