Serial kryminalny „Chyłka” (od TVN) kręcony jest na Podlasiu

Stacja TVN kontynuuje zdjęcia do nowego serialu kryminalnego pt. „Chyłka” na podstawie powieści Remigiusza Mroza pt. „Zaginięcie” – miejmy nadzieję, że stacja zrobi to dobrze!

„Chyłka – Zaginięcie” (serial TVN na podstawie powieści Remigiusza Mroza)

Poziom polskich seriali jest coraz lepszy, a takie tytuły jak Belfer, Kruk. Szepty słychać o zmroku, Wataha, czy tegoroczny Rojst wyznaczyły wysoką poprzeczkę dla twórców, którzy muszą stworzyć coś wyjątkowego i inteligentnego zarazem, aby zatrzymać widza.

Stacja TVN kręci seriale, które skierowane są do masowego odbiorcy, ale mam nadzieję, że tym razem twórcy nie zwątpią w inteligencję i potrzeby widzów – patrz nietrafione seriale „Pułapka” czy miałki „Belle Epoque”… i nie zepsuje telewizyjną ekranizacją naprawdę świetnej książki Remigiusza Mroza pt. „Zaginięcie”! Choć ta część jest drugim tomem przygód Chyłki i Zordona, to od niej postanowiono zacząć kręcenie serialu. W ciągu siedmiu odcinków Joanna Chyłka będzie próbowała rozwikłać sprawę zaginionego dziecka.

W tytułową rolę Joanny Chyłki wcieliła się Magdalena Cielecka, a w Kordiana Ordyńskiego (Zordona) Filip Pławiak. Na facebookowym fanpage’u serialu Chyłka zdradzane są kolejne szczegóły. Michał Żurawski to serialowy Dawid Szlezyngier (Awit) a Katarzyna Warnke zagra Angelikę Szlezyngier.

Wśród obsady znaleźli się także: Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Jerzy Schejbal, Artur Żmijewski, Piotr Stramowski i Jakub Gierszał. Za reżyserię odpowiada Łukasz Palkowski, który ma na koncie takie filmy jak „Bogowie” i „Najlepszy” oraz seriale „Belfer” czy „Diagnoza”.

Serial „Chyłka” kręcony jest w województwie podlaskim (Kolno, Augustów i Białystoku), a zdjęcia potrwają do połowy listopada br. Akcja rozgrywa się w miejscowości Sajenek, która jest częścią Augustowa.

Serial „Chyłka” ma trafić na platformę player.pl w listopadzie 2018 roku i mam nadzieję, że dzięki temu, że nie ma premiery w telewizji będzie równie odważnu i ciekawy co książka! TVN-ie nie zepsuj tego!

Przeczytaj także o innych polskich serialach, na które warto zwrócić uwagę tej jesieni: 

źródło: TVN