Drugi sezon „Star Trek: Discovery” 17 stycznia 2019 r.

Stacja CBS udostępniła pierwszy zwiastun oraz zapowiedziała premierę drugiego sezonu serialu „Star Trek: Discovery” na 17 stycznia przyszłego roku.

„Star Trek: Discovery” Sezon 2. (logo)

Po miesiącach udręki i wyzwań związanych z produkcją, CBS jest w końcu gotowe na zapowiedzenie drugiego sezonu serialu science fiction „Star Trek: Discovery”. Sieć ogłosiła, że nowy i​13-odcinkowy sezon będzie miał premierę 17 stycznia 2019 roku na platformie CBS All Access.

Pierwszy sezon serialu mogliśmy zacząć oglądać w zeszłym roku, wówczas sieć podzieliła go na dwie części. W Polsce był on dostępny w serwisie Netflix, a nowe odcinki udostępniane były online po emisji w telewizji CBS.

W związku z tym CBS udostępniło także oficjalny zwiastun (poniżej), który daje nam lekkie wyobrażenie o tym, jak fabuła będzie kontynuowana w drugim sezonie – w tym uzupełnione wideo o pierwsze epizody ze Spockiem.

Trailer nie jest zaskakująco tajemniczy, historia obraca się wokół siedmiu tajemniczych sygnałów w całej galaktyce, a także wizji „czerwonego anioła”, którą mieli wspólnie Spock i Michael Burnham. Naturalnie, nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a stawka jest tak wysoka jak zawsze.

Star Trek: Discovery (2 sezon , 17 stycznia 2019)
Star Trek: Discovery – ujęcia z 2. sezonu serialu

Dla fanów serialu z pewnością bardziej interesujące od mnogości wątków jest to, czy następny sezon „Star Trek: Discovery” będzie posiadał charakterystycznego dla serii ducha, nawet jeśli jakość produkcji była na najwyższym poziomie.  Zobacz zwiastun i poznaj przedsmak tego co nas czeka na pokładzie Discovery:

W obsadzie drugiego sezonu wystąpią miedzy innymi: Sonequa Martin-Green (komandor Michael Burnham), Doug Jones (komandor Saru), Shazad Latif (Ash Tyler) , Mary Wiseman (Ensign, Sylvia Tilly), Anthony Rapp (porucznik Paul Stamets), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Wilson Cruz (Dr. Hugh Culber), Mary Chieffo (L’Rell), Anson Mount (kapitan Christopher Pike) i Ethan Peck (Spock). Producentami wykonawczymi byli Alex Kurtzman i Heather Kadin.

źródło: CBS via Engadget