„Tell Me A Story” czyli chodź opowiem Ci bajeczkę w wersji hard!

Nowy serial „Tell Me A Story” stacji CBS, to mroczny horror osadzony w dystopijnym Nowym Jorku, którego historie bazują na klasycznych bajkach dla dzieci.

„Tell Me A Story” – serial CBS (2018)

Zwiastun nowego serialu „Tell Me A Story” nawiązuje w swojej fabule do powszechnie znanych bajek z dzieciństwa, których fabuła powoduje gęsią skórkę – szczególnie, że akcja rozgrywa się w dystopijnych realiach znanego nam świata.

Serial będzie miał swoją premierę 31 października 2018 r. (w Halloween) na platformie CBS All Access w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiemy, czy serial będzie dostępny w Polsce.

W zwiastunie „Tell Me A Story” możesz zobaczyć nawiązanie do trzech baśni: Trzy małe świnki (Three Little Pigs), Czerwony kapturek (Little Red Riding Hood) oraz Jaś i Małgosia (Hansel and Gretel). Akcja bajek rozgrywa się w nowoczesnym New York City. Jak można sobie wyobrazić, w przeciwieństwie do oryginalnych opowieści, ta ekranizacja bajek nie jest przeznaczona dla dzieci. W tym serialu trzy „świnki” to bandyci, których przyjaźń rozpada się, podczas gdy Jaś wpada w tarapaty z podejrzanymi postaciami, które zagrażają zarówno jemu, jak i jego siostrze.

Wszystko wskazuje na to, że serial powinien spodobać się fanom „Electric Dreams” od Amazon Prime czy „Czarnego lustra” (Black Mirror) od Netflixa, w których wyimaginowane historie przeplatają się z nowoczesnością i pozwalają wyciągnąć morał!

Oto oficjalny zwiastun serialu „tell Me A Story”:

Kevin Williamson jest producentem wykonawczym i scenarzystą serialu, w którym postać Jordana granego przez Jamesa Wolka (Mad Men) łączy ze sobą wszystkie te historie. W obsadzie znaleźli się także: Paul Wesley (Pamiętniki wampirów), Kim Cattrall (Seks w wielkim mieście), która gra babcię Czerwonego Kapturka. Ponadto w serialu wystąpią także: Billy Magnussen (American Crime Story), Sam Jaeger (Parenthood), Dania Ramirez (Once Upon a Time), Danielle Campbell (The Originals), Dorian Missick (Luke Cage) i Zabryna Guevara (The Get Down).

Serial „Tell Me A Story” jest kolejnym dowodem na to, że CBS chce, aby jego usługa streamingowa All Access była znana nie tylko z serii Star Trek, ale także z popularnych dystopijnych serii w które angażuje najlepsze talenty w branży.

Plakat do serialu „Tell Me A Story”
Plakat: Tell Me A Story (CBS, 2018)

źródło: CBS via Engadget