„Star Trek: Discovery” powróci 7 stycznia 2018 roku

Pierwszy rozdział pierwszego sezonu serialu „Star Trek: Discovery” zakończy się w niedzielę 12 listopada, by powrócić na początku 2018 roku.

Star Trek: Discovery (pierwszy rozdział pierwszego sezonu)

Stacja CBS wyemituje ostatni odcinek pierwszej części sezonu serialu Star Trek: Discovery w niedzielę 12 listopada 2017 r. Będzie to 9. odcinek zatytułowany „Into the Forest I Go” (s01e09 – „W głąb lasu”) i zakończy tym samym pierwszy rozdział przygód załogi statku Discovery. Fani serii będą musieli poczekać do nowego roku, aby zobaczyć, co będzie dalej. Na szczęście przerwa nie będzie tak długa i serial powróci 7 stycznia 2018 r.

Przygody zhańbionej oficer Gwiezdnej Floty o nazwisku Michael Burnham toczą się podczas wojny między Federacją a Klingonami. Burnham zostaje przydzielona do służby w USS Discovery, gdzie ma za zadanie pomóc okrętowi i załodze doprowadzić wojnę do końca. W tym tygodniu ekipa statku Discovery stanęła twarzą w twarz z Imperium Klingonów nad planetą Pahvo, po tym, jak miejscowy gatunek planety przywołał wrogów mając nadzieję na rozwiązanie konfliktu.

Kiedy ogłoszono wrześniową datę premiery serialu, ujawniono, że pierwszy sezon zostanie podzielony na dwa rozdziały.  Drugi rozdział rozpocznie się od 10. odcinka serialu zatytułowanego „Despite Yourself” (z ang. Wbrew sobie) i będzie składał się z sześciu kolejnych odcinków 1. sezonu. Emisja potrwa od 7 stycznia do 11 lutego.

CBS ogłosiło niedawno, że Star Trek: Discovery będzie miało swój drugi sezon, ale oprócz tej informacji nie podano żadnych wiążących szczegółów na temat daty premiery drugiego sezonu, ani też liczby odcinków lub rozdziałów zaplanowanych na 2. sezon.

Star Trek: Discovery s01e09 (Netflix)
Star Trek: Discovery s01e09 (Netflix)

Subskrybenci serwisu Netflix, również mogą oglądać serial, którego odcinki dodawane są co tydzień , dzień po emisji na CBS (czyli w poniedziałki), oto oficjalny zwiastun serialu:

źródło: The Verge via CBS Express