Netflix pracuje nad serialami, w których wybierzemy zakończenie

Gigant rynku streamingowego poważnie bada możliwość zastosowania interaktywnych treści w serialu „Czarne lustro”, aby widz mógł wybrać własną wersję zakończenia!

Black Mirror, Star Trek

Najwyraźniej Netflix nie jest zadowolony z tego, że jest liderem tradycyjnej rozrywki. Według Bloomberga, usługa streamingu wideo bada interaktywne treści w stylu wybierz-swoje-własne-zakończenie. Chociaż podobno wiele projektów jest obecnie rozwijanych, pierwszą poważną produkcją, którą zobaczą widzowie jest odcinek serialu „Czarne lustro” („Black Mirror”), który powróci z 5. sezonem.

Widzowie będą mogli wybrać zakończenie odcinka, na podstawie którego Netflix będzie mógł zbadać efekty i implikacje tej technologii, która badana jest już od jakiegoś czasu.

Obecnie Netflix oferuje już serial dla dzieci, z którym można wchodzić w interakcję. Bloomberg wskazuje na serial pod tytułem Puss in Book, który pozwala dzieciom wybrać złoczyńcę w odcinku, a następnie po obejrzeniu powrócić i wybrać inną opcję. Tego typu narracje mogą mieć skomplikowane oferty i produkcje. Skorzystanie z tej funkcji w tak głośnym i popularnym serialu jakim jest „Czarne lustro” pokazuje, że usługa traktuje nową opcję opowiadania historii.

Zobacz także: YouTube, Netflix publikują pierwsze filmy transkodowane za pomocą AV1

Netflix jest doskonałym miejscem, w którym można zbadać, jak dobrze telewizja interaktywna może działać na konsumentów. Jest w stanie podejmować ryzyko dzięki dużej bazie użytkowników i temu, że ma silną pozycję na rynku tego typu rozrywki.

Firma podobno już podpisała umowę na kolejny projekt typu „wybierz własną wersję” dla dorosłych…

źródła: Bloomberg – Netflix Is Planning a Choose-Your-Own-Adventure ‘Black Mirror’ via Engadget – Netflix might make a choose-your-own-adventure 'Black Mirror’