Uciążliwe powiadomienie o dostępności uaktualnienia iOS 12 Beta

Użytkownicy systemu iOS 12, którzy zainstalowali najnowszą wersję systemu Beta, po każdym odblokowaniu urządzenia otrzymują za każdym razem okienko z monitem o dostępnej aktualizacji.

Monit o dostępnej aktualizacji w iOS 12 Beta

Aktualizacja 01.09.2018: W sobotę Apple wydało uaktualnienie iOS 12 Public beta 10, w której naprawiono uporczywy błąd z komunikatem o dostępności nowej aktualizacji.

Uaktualnienie iOS 12 Public beta 10 (update)
Uaktualnienie iOS 12 Public beta 10 (update)

Właściciele iPhone’ów i iPadów, którzy zainstalowali aktualną wersję beta mobilnego systemu operacyjnego iOS 12, są nękani ciągłym wyskakującym okienkiem z informują, że nowa aktualizacja systemu iOS jest dostępna, podczas gdy tak nie jest…

Użytkownicy, których dotyczą zmiany, widzą powyższy komunikat o treści: „Dostępne jest nowe uaktualnienie systemu iOS. Uaktualnij system z wersji iOS 12 beta. [Zamknij]”. Problem polega na tym, że użytkownicy, którzy otrzymali ten komunikat, korzystają z najnowszej wersji systemu iOS i w Uaktualnieniach nie ma dodatkowego oprogramowania, które można by zaktualizować.

Beta testerzy widzą to okienko od ostatniej wersji beta wydanej 27 sierpnia br., ale w ciągu ostatniego dnia pop-upy stały znacznie częstsze. Pierwsza wersja beta iOS-a 12 została wydana dla wszystkich 25 czerwca br.

Wielu użytkowników widzi teraz okienko wyskakujące za każdym razem, gdy iPhone lub iPad z uruchomioną wersją beta zostanie odblokowany lub gdy zostanie wyświetlone i zamknięte Centrum powiadomień.  Wyskakujące okienko należy zamknąć ręcznie za każdym razem, zanim można uzyskać dostęp do urządzenia.

Deweloper Guilherme Rambo zasugerował, że błąd w najnowszej aktualizacji powoduje, że systemu iOS w wersji beta ostrzega przed wygaśnięciem wersji i dlatego pojawia się monit. Jednak finalna wersja systemu iOS 12 pojawi się dla wszystkich nie wcześniej niż za dwa tygodnie!

Użytkownicy narzekają na ten błąd, jednak należy pamiętać, że instalując system w wersji Beta należy liczyć się z takimi a nawet większymi wpadkami. Prawdopodobni jednak Apple wystawi jeszcze drobną poprawkę, która usunie tę niedogodność.

źródło: MacRumors