Apple wydało publiczną betę systemu iOS 12

Już możesz zainstalować wczesną wersję systemu iOS 12 Public Beta, którą Apple udostępniło dzisiaj dla wszystkich chętnych testerów na świecie.

iOS 12 Public Beta (OTA)

Oficjalna wersja systemu iOS 12 zostanie udostępniona dopiero we wrześniu, ale niecierpliwi użytkownicy mogą na własna odpowiedzialność już przetestować funkcje nowego iOS-a. W ramach programu Apple Beta Software Program każdy posiadacz iPhone’a lub iPada może już pobrać i zainstalować publiczną betę mobilnego systemu iOS 12.

Nowe funkcje systemu iOS 12 zostały zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji WWDC 2018, a programiści mogą testować system już od początku czerwca.

Nowa wersja beta jest dostępna do pobrania i zainstalowania jako aktualizacja w trybie OTA (over-the-air) za pośrednictwem aplikacji Ustawienia na urządzeniach z systemem iOS. Wcześniej należy zalogować się na stronie programu Apple Beta Software Program i zainstalować odpowiedni certyfikat beta testera. Tylko wtedy aktualizacja do dwunastki będzie widoczna w Uaktualnieniach.

Zobacz także: Polskie strony Apple’a o iOS 12, macOS Mojave i watchOS 5

Co nowego w iOS 12 Public Beta?

Dzięki iOS 12 iPhone i iPad działają szybciej, są bardziej responsywne, a praca z nimi sprawia jeszcze większą frajdę. Oto niektóre z nowych niesamowitych funkcji i udoskonaleń, które wprowadziliśmy w najbardziej zaawansowanym mobilnym systemie operacyjnym na świecie.

Apple Beta Software Program

Najważniejsze nowości w systemie iOS 12:

  • Lepsza wydajność: Apple pracuje nad poprawą ogólnej wydajności systemu iOS 12 na wszystkich urządzeniach, na których można go zainstalować, w tym tych starszych. Obejmuje to np. zwiększenie wydajności otwierania aplikacji, nawet o 70% lepsza wydajności w niektórych scenariuszach na urządzeniach takich jak iPhone 6 Plus. Apple twierdzi, że wzrost wydajności będzie obecny na wszystkich urządzeniach, na których można zainstalować system iOS 12, a firma podwaja wydajność w porównaniu z obecną wersją systemu iOS 11.
  • Animoji i Memoji: Apple wprowadza cztery nowe postaci Animoji, w tym T-Rexa, ducha i tygrysa. Największym nowym dodatkiem jest to, co firma nazywa Memoji, pozwalające użytkownikom szybko przekształcić się w Animoji z różnymi opcjami dostosowywania.
  • ARKit 2.0: przyniesie nowe funkcje dla architektury rozszerzonej rzeczywistości. Zapewnia on bardziej dynamiczny zakres śledzenia elementów w kamerze, a także możliwość grania w gry nawet z czterema osobami w czasie rzeczywistym. Obsługa wykrywania obiektów 3D.
  • Zdjęcia: poprawa jakości aplikacji Zdjęcia, dzięki czemu wyszukiwanie jest lepsze i szybsze, dzięki możliwości wyszukiwania miejsc i wielu innych. Nowa aplikacja uzyskuje także szybszy sposób udostępniania treści, a aplikacja poleci zdjęcia do udostępnienia w oparciu o rozpoznawanie twarzy.
Uaktualnienie iOS 12 Public Beta 1 (w trybie OTA)
Uaktualnienie iOS 12 Public Beta 1 (w trybie OTA)
  • Siri: cyfrowy asystent osobisty Apple’a ma także pewne ulepszenia, w tym skróty. Zapewni to użytkownikom przepływ pracy automatycznej, pozwalając na proste instrukcje, takie jak „Heading home”, aby wyświetlać różne polecenia, w tym uruchamianie podcastu lub listy odtwarzania Apple Music i wiele więcej.
  • Apple Books: serwis iBooks zmienia się w Apple Books
  • Apple News, Giełda i Notatki głosowe: te aplikacje w końcu będą zsynchronizowane z odpowiednikami na  komputery Mac.
  • Zgrupowane powiadomienia: iOS 12 ostatecznie dodaje obsługę zgrupowanych powiadomień, dzięki czemu wiele powiadomień z jednej aplikacji zostanie połączonych w jedną grupę. Powiadomienia również uzyskują inne ulepszenia. Można wysyłać powiadomienia z ekranu blokady do centrum powiadomień, a Siri zaleci wyłączenie powiadomień z aplikacji, z których nie korzystasz.

Pamiętajcie, że wersja beta systemu iOS12 może być niestabilna i powodować niespodziewane problemy, dlatego nie należy jej instalować na jedynym urządzeniu, które posiadacie! W takiej sytuacji lepiej wstrzymać się do jesieni i zainstalować finalną wersję systemu iOS 12.

Więcej o nowym systemie iOS dowiesz się na oficjalnej stronie internetowej Apple’a.