Falster 2 – nowa wersja smartwatcha Skagen

Smartwatch nowej generacji Falster 2 z ekranem dotykowym marki SKAGEN ma swoją premierę podczas tegorocznych targów IFA.

Falster 2 (SKAGEN)

Lifestyle’owa duńska marka SKAGEN wzbogaca portfolio smartwatchy najnowszym modelem: Falster 2. Jego design nawiązuje prostotą wzornictwa do swego nagrodzonego poprzednika Falstera, który zadebiutował na targach CES w styczniu 2018 roku. Nie rezygnując z filozofii minimalizmu i pragmatyzmu, która cechowała oryginał, Falster 2 oferuje jeszcze więcej funkcji.

– Falster 2 ma w sobie wszystko to, co reprezentuje marka SKAGEN tworząc piękne, dopracowane stylistycznie produkty, których funkcjonalność sprawia, że każdy dzień ich użytkowników jest lepiej zorganizowany i przyjemniejszy – mówi Frederik Thrane, dyrektor kreatywny SKAGEN. – Pochwała prostoty i przemyślane podejście do wykorzystania czasu to podstawowe zasady życia Duńczyków, które staramy się uwzględnić w naszych smartwatchach poprzez minimalistyczny design i spersonalizowane funkcje.

Nieznaczne zmiany w wyglądzie nowego modelu Falster zauważymy w nowych minimalistycznych tarczach, które zmniejszają zużycie baterii oraz dwóch dodatkowych przyciskach umożliwiających programowanie personalizowanych funkcji i szybki dostęp do ulubionych aplikacji. Nowa koperta jest wodoodporna, więc użytkownik może teraz korzystać z zegarka biorąc prysznic albo pływając, bez obawy o jego zniszczenie.Magnetyczna bransoleta typu mesh sprawia, że Falster 2 jest jednym z wyjątkowych smartwatchy na rynku.

Przeczytaj także: Czy Samsung może konkurować z Apple na rynku smartwatchów?

Tym co najciekawsze w nowym Falsterze 2 są jego możliwości hi-tech. Wraz z wprowadzeniem na rynek modeluFalster, SKAGEN zaprosił swoich fanów do podzielenia się komentarzami na temat funkcji, które chcieliby w nim znaleźć w przyszłości, a najbardziej pożądaną okazał się czujnik tętna. SKAGEN, odpowiadając na oczekiwania klientów, wprowadził kilka dodatkowych funkcji, a wśród nich:

 • Czujnik tętna – działający na Wear OS by Google Falster 2 z nową, zintegrowaną aplikacją Google Fit umożliwia użytkownikom dbanie o zdrowy tryb życia. Zegarek automatycznie dokona pomiaru tętna podczas różnego rodzaju treningów.
 • Wbudowany GPS – Falster 2 posiada wbudowane funkcje GPS i nie potrzebuje do tego połączenia ze smartfonem. Telefon może pozostać w domu, gdy chcemy pojeździć na rowerze, pójść na spacer albo pobiegać, bo tarcza zegarka pozwali na śledzenie wyznaczonej trasy.
 • Płatności zbliżeniowe NFC – Falster 2 posiada zintegrowaną technologię NFC, która pozwala na wykonywanie płatności poprzez Google Pay i na dostęp do systemów tranzytowych (w momencie wejścia modelu na rynek opcja dostępna będzie w wybranych krajach). Wrażliwe informacje o koncie chronione są kodem stworzonym przez użytkownika, co w przypadku kradzieży lub zagubienia zegarka zabezpieczy dane i tożsamość właściciela.
 • Cena –  od 1.369 – 1.499 zł
 • Skagen Falster 2 – SKT5105 / SKT5104 / SKT5102

Smartwatche Falster 2 (SKAGEN)

Dodatkowe informacje o produkcie:

 • Skróty funkcji na ekranie głównym, pozwalają na szybki dostęp do ulubionych funkcji
 • Powiadomienia z telefonu
 • Śledzenie aktywności fizycznej
 • Personalizowane tarcze
 • Komendy głosowe z Google Assistant
 • Wymienne paski
 • Praca na Wear OS by Google
 • Procesor Qualcomm® Snapdragon WearTM 2100
 • Kompatybilność z iOS 9.3+ i Android 4.4+ (wyłączając edycję Go)

O marce SKAGEN:
Założona w 1989 roku marka SKAGEN powstała z inspiracji duńskim nadmorskim miasteczkiem, od któregozapożyczyła nie tylko nazwę, ale również przyjazne, otwarte i minimalistyczne nastawienie do życia. Tworzy zegarki, urządzenia wearable, biżuterię i akcesoria skórzane, które oddają filozofię firmy. SKAGEN jest częścią Fossil Group, z siedzibą w Richardson w stanie Texas, USA.

* Google Assistant nie jest dostępny we wszystkich językach. Android, Wear OS by Google, Google Play, Google Fit i inne znaki są znakami towarowymi Google Inc.

Qualcomm, Snapdragon i Snapdragon Wear są znakami towarowymi Qualcomm Incorporated,zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Qualcomm Snapdragon Wear jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jednostek zależnych.