Rewolucja sieci 5G jest nieuchronna

Globalny przełom związany z wprowadzeniem standardu sieci komórkowej 5G zbliża się wielkimi krokami – sprawdź, w których rejonach 5G będzie rozwijało się najszybciej do 2023 roku.

Nowy standard sieci komórkowej 5G niewątpliwie zastąpi w najbliższych latach 4G (LTE), oferując znacznie wyższe prędkości internetu mobilnego, lepszy zasięg i niezawodność działania. Sieć 5G będzie niezwykle popularna ze względu na rosnącą popularność urządzeń wymagających stałego dostępu do internetu i wysokiego poziomu przepustowości niezbędnego do ich wydajnego działania.

Zobacz również: Kompletny standard 5G jest już dostępny!

Oczywiście prędkości sieci komórkowych będą się różnić w zależności od technologii używanej przy szczytowych prędkościach, które powinny być co najmniej 20 razy szybsze niż obecne 4G. Na przykład, za pośrednictwem sieci 5G będziemy mogli pobrać 20 filmów w tym samym czasie, który potrzebny jest do pobrania jednego filmu za pomocą 4G.

Kiedy wreszcie sieci 5G staną się rzeczywistością? Najnowsze prognozy Ericsson Mobility Report przewidują, że w 2019 roku na całym świecie będzie tylko 4 miliony połączeń mobilnych za pośrednictwem 5G. Następnie oczekuje się, że sytuacja ulegnie szybkiej zmianie dzięki miliardowi połączeń 5G na świecie do roku 2023, z czego 118 milionów będzie w Europie Zachodniej.

Liczba korzystających z sieci 5G na świecie w latach 2019 - 2023 (szacunki wg Ericsson Mobility Report)
Liczba korzystających z sieci 5G na świecie w latach 2019 – 2023 (szacunki wg Ericsson Mobility Report)

źródło: Statista – Global 5G Breakthrough Is Imminent