Test FAST od Netflixa mierzy teraz wysyłanie i opóźnienia

Test prędkości internetu FAST od serwisu Netflix mierzy teraz, oprócz prędkości pobierania danych, także prędkość wysyłania i opóźnienie (PING).

Nowe opcje w testerze prędkości FAST od Netflixa

Test szybkości internetu FAST, dostępny na stronie fast.com, dostarczany przez firmę Netflix to prosty i szybki sposób sprawdzania wydajności pobierania danych internetowych na komputerze lub smartfonie.

Serwis używa do testowania serwerów Netflixa, dlatego możesz łatwo sprawdzić, czy Twój ISP ogranicza przepustowość streamowanego wideo. Bardziej prawdopodobne jest zatem, że otrzymane dane odzwierciedlają prędkości, jakie faktycznie widzisz w realnym świecie w porównaniu do takich testów jak speedtest.net, które często zawierają nierealistyczne lub zawyżone liczby.

Teraz Netflix dodał dodatkowe informacje do swojego testu prędkości internetu, w tym opóźnienia (PINGI) i prędkości wysyłania danych internetowych.

Przeczytaj także: FAST od Netflixa dostępny na smartfony

Aby uruchomić dodatkowe, nowe testy łącza internetowego, trzeba wybrać przycisk „Więcej szczegółów”, który pojawi się pod otrzymanym wynikiem, po wykonaniu testu podstawowego.  Kiedy to zrobisz, zostanie uruchomiony drugi zestaw testów w celu określenia „załadowanego” i „wyładowanego” opóźnienia, jak również zostanie zmierzona prędkość wysyłania.

Więcej szczegółów - dodatkowe testy prędkości internetu FAST
Więcej szczegółów – dodatkowe testy prędkości internetu FAST

Typy CCNA mogą również konfigurować dodatkowe ustawienia, po których można ustawić dodatkowe opcje, w tym liczbę równoległych połączeń i czas trwania testu. Nową konfigurację można zapisać lub zresetować do ustawień domyślnych.

Ustawienia testu FAST (fast.com)
Ustawienia testu FAST (fast.com)

Te dodatkowe opcje i dane powinny sprawić, że test szybkości Netfliksa będzie jeszcze lepszym wyborem dla osób, które chcą zdiagnozować problemy, lub po prostu pochwalić się superszybkim internetem.

źrodło: Netflix Media