Zarząd firmy Apple dzisiaj w postaci Memoji

Pracownicy wyższego szczebla Apple’a przedstawieni zostali, z okazji Światowego Dnia Emoji, na stronie internetowej firmy za pomocą Memoji.

Zarząd Apple - Memoji (17 lipca 2018)

Kierownictwo firmy Apple także wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Emoji 2018, aktualizując swoje oficjalne zdjęcia profilowe za pomocą Memoji – funkcji 3D awatara, który pojawił się wraz z systemem iOS 12.

Na zaktualizowanej stronie internetowej ze składem zarządu firmy Apple zastąpiono oficjalne zdjęcia 17 głównych menedżerów niestandardowymi postaciami Memoji stworzonymi na ich podobieństwo. Począwszy od CEO Tima Cooka po wicepresa Jony’ego Ive i wiceprezes ds. środowiska, polityki i inicjatyw społecznych Lisę Jackson.

Dzięki Memoji użytkownicy mogą tworzyć animowany autoportret 3D do użytku w iMessage, nagrywanych wideo i FaceTime’ie. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, rysunkowe awatary zostały stworzone tak, aby odzwierciedlały jak najdokładniej profilu każdej osoby: wyraz twarzy, fryzury i pozycje głowy.

Ogłoszona na czerwcowej konferencji WWDC funkcja Memoji jest jedną z atrakcji, która ma zadebiutować wraz z systemem iOS 12 tej jesieni. Funkcja korzysta podobnie jak Animoji z systemu kamer TrueDepth, aby animować trójwymiarowe postacie emoji. Memoji przenosi system o krok dalej, dodając do niego narzędzia do tworzenia podobizn użytkowników.

Członkowie zarządu Apple (cd.) w Memoji (2018)
Członkowie zarządu Apple (cd.) w Memoji (2018)

Memoji zawiera imponującą listę cech dostosowywanych przez użytkownika, w tym kolor skóry, kształt głowy i wiele opcji dla oczu, brwi, nosa, uszu i innych. Ta funkcja ma zostać wydana w systemie iOS 12 wraz z nowymi Animoji: duch, koala, tygrys i t-rex. Ponadto zarówno Animoji, jak i Memoji otrzymają „wykrywanie języka” dla rozpoznawania i wyświetlania ruchu języka.

Apple wykorzystuje Światowy Dzień Emoji jako szansę na wypromowanie nadchodzących produktów i usług. Firma wcześniej zapowiedziała także wprowadzenie nowych Emoji w oparciu o znaki dodane do Unicode 11.0. Zestaw zadebiutuje w nowych systemach iOS i macOS jeszcze w tym roku.

źródło: Apple Insider via Apple