Aplikacja Measure od Google’a zmierzy smartfonem prawie wszystko!

Nowa aplikacja mobilna Measure ze wsparciem ARCore otwiera możliwość mierzenia rzeczy za pomocą znacznie większej liczby urządzeń mobilnych w tym Pixel 2, Galaxy S9 i wieloma innymi.

Aplikacja Measure od Google'a

Google zaktualizowało swoją aplikację mobilną „Measure 2.0” (Miarka) do mierzenia przedmiotów za pomocą aparatu w smartfonie. Teraz appka wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość została dostosowana do obsługi standardu ARCore firmy. Aktualizacja otwiera aplikację na więcej urządzeń, w tym Pixel 2, Galaxy S9 i G7 ThinQ.

Pełną listę wspieranych przez Google urządzeń znajdziesz w poniższej tabeli i na stronie dla deweloperów.

W przeciwieństwie do oryginalnej wersji Measure, która działała tylko z kilkoma smartfonami Projectu Tango, wersja 2.0 aplikacji jest znacznie bardziej otwarta. Zaktualizowana aplikacja ma również ulepszoną grafikę i elementy sterujące, które ułatwiają pomiar wszystkiego, na co kierujesz aparat telefonu.

Firma Apple również zapowiedziała własną aplikację Measure na początku tego miesiąca podczas konferencji WWDC 2018 – ta aplikacja trafi na urządzenia z systemem iOS 12. Dzięki temu użytkownicy będą mogli mierzyć obiekty po prostu kierując na nie kamerę iPhone’a.

Zobacz aplikację Measure w działaniu:

Najważniejsze cechy aplikacji

Pomaga w szybkich, codziennych pomiarach w domu lub w biurze – podobnie do taśmy mierniczej. Dzięki aplikacji Measure możesz:

  • zmierzyć długość i wysokość obiektów w rzeczywistym świecie, takich jak rozmiar dywanika, szerokość szafki lub wysokość stołu,
  • przełączać się między jednostkami imperialnymi (cale) i metrycznymi (cm),
  • zapisać zdjęcia ze swoimi pomiarami na później.

Jak korzystać z aplikacji?

Po otwarciu appki poruszaj telefonem, aby znaleźć płaskie powierzchnie, takie jak blat lub podłoga. Następnie przeciągnij narzędzie długości lub narzędzie wysokości po obiekcie i dopasuj je do odpowiedniego rozmiaru. Stuknij ikonę aparatu, aby zrobić zdjęcie na później, lub dotknij ikonę kosza, aby rozpocząć nowy pomiar.

Należy pamiętać, że pomiary wykonane przy użyciu tej aplikacji są szacunkowe i nie odzwierciedlają rzeczywistych wartości!

Lista wspieranych przez ARCode urządzeń:

Lista urządzeń wspierających obsługe aplikacji Measure (ARCode)
Lista urządzeń wspierających obsługe aplikacji Measure (ARCode)

Aplikację Measure od Google’a pobierzesz ze sklepu Google Play na wspierane urządzenia z systemem Android:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play