Jak ustawić piosenkę jako dzwonek iPhone’a?

Zobacz, w jaki sposób możesz łatwo ustawić dowolny utwór jako dzwonek w swoim iPhone’ie.

Jak ustawić dowolną piosenkę jako dzwonek iPhone'a?

Wiele osób narzeka, że nie potrafi ustawić w iPhone’ie innego dźwięku powiadomień lub dzwonka. Nie musisz instalować specjalnych aplikacji ani kupować gotowych dzwonków ze sklepu iTunes. Jeśli chcesz stworzyć dzwonki ze swoich ulubionych piosenek lub nagrań i przypisać je do swoich kontaktów pokażę Ci jak to zrobić.

Istnieje bardzo prosty sposób, aby ustawić dowolny utwór z biblioteki iTunes jako niestandardowy dzwonek w iPhone’ie.

Krok 1. Wybór utworu na dzwonek

Otwórz program iTunes na komputerze i w zakładce Muzyka znajdź utwór lub piosenki, które chcesz ustawić jako dzwonek w iPhone’ie. Maksymalna długość dzwonka to 30 sekund, dlatego najpierw musisz go przyciąć w odpowiednim miejscu. Upewnij się, że wybrany 30-sekundowy fragment zawiera chwytliwy refren lub tę część piosenki, która ma być Twoim dzwonkiem.


Aby możliwe było przekonwertowanie utworu musi być pobrany do trybu offline! Musi fizycznie znajdować się na dysku komputera (czyli brak ikony chmury ze strzałką w dół). Jeśli utwór nie zostanie pobrany, to niektóre z poniższych opcji mogą być niewidoczne.

Krok 2. Przycinanie fragmentu dzwonka

Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranej piosence w programie iTunes i wybierz opcję Informacje, a następnie zakładkę Opcje.  W zakładce Opcje znajdują się dwa checkbocksy początek i zatrzymaj. Tutaj musisz wpisać czas rozpoczęcia i zakończenia dzwonka. Pamiętaj, że musi to być 30 sekund! Być może będziesz musiał odsłuchać piosenkę kilka razy, zanim zdecydujesz się kiedy rozpocząć a kiedy zakończyć fragment utworu.

Wybór początku i końca dzwonka (30 s)

Gdy wybierzesz odpowiedni początek i koniec, zatwierdź przyciskiem OK.

Krok 3. Tworzenie wersji dla AAC

Utwórz wersję AAC utworu przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie polecenia Utwórz wersję dla AAC. Na liście utworów w Bibliotece będziesz mieć teraz oryginalny utwór i krótszą wersję AAC. Proponuję zmienić tytuł wersji AAC, aby łatwiej było go odróżnić od oryginału.

UWAGA: Tę czynność można wykonać tylko dla kupionych utworów w sklepie iTunes lub wgranych plików do Biblioteki iTunes! Pliki pobrane z serwisu Apple Music mają rozszerzenie .m4p i są zabezpieczone przed konwersją!

Utwórz wersję dla ACC

Teraz, gdy mamy oryginał i wersję AAC, możesz z powrotem zmienić początek i koniec oryginalnego utworu. Wystarczy usunąć zaznaczenie przy polach początek i zatrzymaj.

Uwaga: jeśli widzisz błąd, masz starszą piosenkę, która została inaczej sformatowana. Starsze utwory są zakodowane przy użyciu chronionego formatu AAC uniemożliwiającego jej konwersję. Możesz ją przekonwertować na inny format lub wybrać nowszą piosenkę utworzoną po 2010 roku.

W nowszych wersjach programu iTunes (np. iTunes 12.5.X) opcja Utwórz wersję dla ACC dostępna jest z poziomu menu: Plik → Konwertuj → Utwórz wersję dla ACC. Po skróceniu utworu i zapisaniu fragmentu piosenka będzie widoczna w katalogu Apple Music:

 • na komputerze Mac: /Użytkownicy/{Nazwa_użytkownika}/Muzyka/iTunes/iTunes Media/Music/(Nazwa_wykonawcy}/{Tytuł Albumu}/tytul_piosenki.m4a
 • na komputerze z Windowsem: /Uzytkownicy/{Nazwa_użytkownika}/Moja muzyka/iTunes/Media/Music/(Nazwa_wykonawcy}/{Tytuł Albumu}/tytul_piosenki.m4a

Krok 4. Zmiana rozszerzenia na .m4r

Wybierz drugim klawiszem na nowo stworzonej piosence ACC w w katalogu, w którym się znajduje. Wybierz właściwości lub Informacje i zmień jej rozszerzenie z .m4a na .m4r i zapisz zmiany.

Zmiana rozszerzenia dzwonka na .m4r

Po zapisaniu, przeciągnij plik z folderu na Pulpit.

Dźwięk na Pulpicie

Jeśli nie widzisz rozszerzenia pliku .m4a (czyli po prostu widzisz tylko 01 Tytuł piosenki, a nie np. 01 Tytuł piosenki.m4a), to dlatego, że w systemie Windows masz ukryte pokazywanie rozszerzeń plików. Jeżeli rozszerzenia plików są ukryte nie można po prostu dodać .m4r przy zmianie nazwy pliku. Jeśli tak zrobisz plik będzie się po prostu nazywał 01 Tytuł piosenki.m4r.m4a i taki plik nie będzie działał jako dzwonek iPhone’a – musisz włączyć pokazywanie rozszerzeń i dopiero wtedy je zmienić.

Aby pokazać lub ukryć rozszerzenia nazw plików pod systemem Windows:

Otwórz okno Opcje folderów, klikając przycisk Start, polecenie Panel sterowania i pozycję Wygląd i personalizacja, a następnie pozycję Opcje folderów.

Kliknij kartę Widok, a następnie w obszarze Ustawienia zaawansowane wykonaj jedną z następujących czynności:

 • aby wyświetlić rozszerzenia nazw plików, wyczyść pole wyboru Ukryj rozszerzenia znanych typów plików, a następnie kliknij przycisk OK.
 • Aby ukryć rozszerzenia nazw plików, zaznacz pole wyboru Ukryj rozszerzenia znanych typów plików, a następnie kliknij przycisk OK.

Krok 5. Podłączanie iPhone’a do iTunesa

Podłącz iPhone’a do komputera i otwórz program iTunes. Wybierz trzy kropki obok telefonu i kliknij Dźwięki w menu rozwijanym.

Wybór dźwięków w bibliotece iPhone'a

Krok 6. Wgrywanie stworzonego dzwonka na iPhone’a

Przeciągnij dźwięk z Pulpitu do sekcji Dźwięki (ikona dzwonka) w iTunesie.

Dzwonek w sekcji Dźwięki w iTunesie

Krok 7. Synchronizacja Dzwonków (Dźwięków)

Kliknij na ikonę iPhone i przejdź do Dźwięki → Synchronizuj Dźwięki → Zaznaczone Dźwięki → i wybierz swoje utwory, które mają zostać zsynchronizowane z iPhone’em.

Synchronizacja dzwonków (dźwięków) z iPhone'em.

Krok 8. Ustawianie piosenki jako dźwięku dzwonka na iPhone’ie

Włącz iPhone’a i przejdź do Ustawienia → Dźwięki → Dzwonki i wybierz swój nowy dzwonek z listy (powinien znaleźć się na samej górze listy).

I gotowe! Możesz powtórzyć ten proces i dodać tyle dzwonków utworzonych z dowolnych piosenek ile chcesz.

Daj znać w komentarzu, jakie utwory ustawiłeś jako niestandardowy dzwonek.

źródło: iPhoneHacks – How to set any song as iPhone ringtone

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
 • Henry O.

  Trochę się napracowałem ale udało się.Dzięki za szczegółowy opis krok po kroku.

 • Weronika Sikora

  nie mogę przenieść dzwonka z pulpitu do iTunes, jakiś pomysł czemu? rozszerzenie jest poprawne, zrobiłam wszystko krok po kroku ale nie chce się przenieść do programu. Nie wyskakuje żaden komunikat, po prostu się nie przenosi.

 • Marcin8989

  U mnie jest napisane, ze nie skopiowano, gdyz plik nie bd odtwarzany na iphone, dlaczego? Wszystko zrobilem poprawnie

 • Kulfon

  Pytacie, dlaczego to takie zawiłe? Bo po to Apple ma sklep z dzwonkami, aby je kupować ;-) Jeśli chcemy to obejść to niestety musimy się nakombinować.

 • mtp

  Po paru latach użytkowania iphona zachciało mi się coś w nim zmienić…wgrać dzwonek. Pomyślicie nic prostszego. Ale nie w tym cholernym produkcie zrobionym dla debili co mają robić tylko to na co pozwala im apple. Czy reasumując jestem debilem, nie potrafię wgrać dzwonka. Nie jest jednak tak źle bo na podstawie artykułu (chociaż bez synchronizacji bo debilny itunes chciał mi wszystko wykasować) wgrałem dzwonek. Normalnie jakbym Mount Everest zdobył.

 • Max

  Masakra, telefon jest zajebisty ale…czemu to takie zawiłe. Ktoś wysyła mi dźwięk komunikatorem ja go zapisuję, klima i ustawiam jako dzwonek a tu mnóstwo bawienia się. Kilka etapów żeby dzwonek zmienić, przecież to śmieszne.

 • Alicja

  Zrobiłam wszystko tak, jak jest pokazane. Mam inną wersję iTunes, ale wszystko mi się udało. No… prawie wszystko. Przeniosłam plik do „dźwięków”, ale nie mogę go znaleźć na iphone :(

 • Natasza

  Zrobiłam to w formie AAC ale nie moge tego znaleść :(
  Stworzyłam wersje AAC i na tym stanełam :(

  • Marzka

   Czego dokładnie nie możesz znaleźć? Pliku w wersji AAC? Powinien się pojawić automatycznie w liście pod oryginalną piosenką, którą konwertowałaś.

 • AL DC

  Nie działa mi synchronizowanie

 • Kajdanek

  Dallas superstar – fine day

 • i tyle trzeba kombinacji by durny dzwonek ustawić?

 • Toja

  A jak dodać coś z dyktafonu jako dzwonek. I jak to przyciąć do 30 sekund.

 • jasio

  hahaha debilny srajfon i jego dałnowaci użytkownicy

 • LIDIA

  DZIAŁAAAA :)

 • Aga

  pomocy, zrzuciłam dzwonki na iphone , dzwonki są w muzyka ale nie moge ustawic ich na dzwonek :( :( chyba mnie cos trafi i mam po 30 sekund a nie można ich ustawic na dzwonka

 • Ahahohoga

  Oh jakie to proste
  Gdy bede chcial na miescie/w lesie/na plazy zmienic dzwonek
  Wystarczy miec z soba komputer i syftunes
  Bardzo proste
  Na androidzie moge zmienic bez komputera…

 • Sebringo

  Witam, jak utwór który mam w bibliotece pobrać do trybu offline?

 • Kaj

  Nie moge przeciągnąć utworu z pulpitu do dźwięków ktoś wie o co chodzi?

  • mobirank.pl

   sprawdź, czy w iTunesie masz włączoną ręczną synchronizację utworów/dźwięków

   • MarcinS-c

    Jak to zrobić? Mam ten sam problem z przyciągnięciem dzwonka z pulpitu

    • Karolina Matuszewska

     dołączam się do pytania. Też odbiłam się w tym miejscu od ściany.

  • Kaj

   no cóż teraz gdy wszyskto mam dobrze kiedy chce przenieść plik z rozszerzeniem .m4r wyskakuje mi komunikat „Pozycja „nazwa pliku.m4r” nie została skpopiowana do iPhone’a „Nazwa iPhona” , ponieważ nie może być w nim odtwarzana.

   • Kaj

    Okej już nie ważne :)

    • mobirank.pl

     mam nadzieje, że się udało :)

 • Monika

  Jesoo nie sądziłam ze można aż tak skomplikować proste rzeczy, brawo dla apla :(

  Ale dzięki za pomoc, udało mi się

 • Ja

  Działa w iphone 4. Ale to skomplikowane, jakby nie można było kopiuj > wklej mp3 ? :)

 • Przemo

  Dzięki wielkie…wszystko działa jak powinno:D

 • Ania

  Willy William „Ego” :D

 • Izabela Połczyńska

  Już sobie poradziłam, teraz po kliknięciu prawym na utworze, nie pojawia mi się opcja Utwórz wersję dla AAC..

 • Izabela Połczyńska

  Niestety mam problem w drugim punkcie.. Przy przycinaniu utworu, rodzaj materiału : Muzyka, podświetla mi się na szaro, nie mogę nic kliknąć i nic zrobić.. Proszę o pomoc.

 • Paulina Grzyb

  cześć, utworzyłam 30-sto sekundowy wycinek piosenki. kolejny krok to Utworzenie wersji dla ACC, ale niestety nie mam tego do wyboru po kliknięciu prawym przyciskiem myszki, mam jakąś złą wersje itunes?

  • Bartek Andrzejewski

   mam to samo…. pomocy!!! iphone se

   • Iwona Kliś

    mam ten sam problem – utworz wersje dla AAC nie dziala , co z tym zrobic

  • Sylwia

   Zaznaczamy plik, a nastepnie w glownym menu na gorze wchodzimy w plik—–>konwertuj—->utworz wersje acc i juz :)

 • Edyta Cholewa

  Nie mogę z pulpitu wrzucić tego pliku do itunes – czy ktoś może mi pomóc – plik już ma rozszerzenie m4r

 • Wyłączyłam biblioteke muzyczna. Przeniosłam m4r do iTunes. Ale nie widze dzwonka w iPhonie… co robie nie tak?

 • Mam włączoną bibliotekę muzyczną iCloud. Jak wtedy ustawić dzwonek?

 • Leszek Bzdura

  Działa! Jako dzwone Fairy Tail theme song rządzi!!!
  Jakbyb ktoś miał problemy z przekonwertowaniem pliku na .m4r jest to opisane niżej w komentach, które trzeba zamienić na .m4r bo normalnie tego nie widać.
  Powodzenia!!!

 • Gucia

  always look on the bright side of life. Monty Python. Instrukcja czytelna i co najważniejsze działa! :)

 • Urszula L.

  niestety ale nie chce sie przeniesc utwor z pulpitu do dzwiekow…

  • Leszek Bzdura

   Ja też tak mam, ale sądze że to wina nie przekonwertowania utworu na format .m4r ale mi iTunes się opiera (nie pokazuje takiej opcji), może jutro to ogarne ;]
   Ps.Jak ktoś wie o co c’mon to proszę, niech da znać

 • Le tonia

  Działa!! Bardzo dziękuję!! Wszystko jasno napisane,a nie jak na innych stronach. Dzięki!! :)) Mój dzwonek to nareszcie Imagine Dragons – Warriors

 • Paulina

  super! wszystko działa, dzięki za pomoc :)

 • fan zigu zigule

  ustawilem zigu zigule

 • amm222

  dla iphone 6 ? nie działa mi ta opcja ;/ utwory nie mogą być odtwarzane na urządzeniu… na 4s nie było z tym problemu

 • Neksi

  Wszystko działa bardzo mi to pomogło ! Mój nowy dzwonek to : You Know You like it (DJ Snake) – AlunaGeorge

 • nie mogę zmienić na m4r nie widzę takiej opcji…

  • Neksi

   http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/show-hide-file-name-extensions#show-hide-file-name-extensions=windows-7 Mam nadzieję że pomogłem!

   Potem jak to zrobi pani to proszę w pliku nacisnac opcje zmien nazwe i wpisac .m4r jako rozszerzenie ;)

  • Sław

   przerzuc utwor na pulpit, kliknij prawy klawisz myszy ,wlasciwosci,otworzy sie okno w ogolne na pierwszym miejscu jest nazwa utworu i m4a zmien a na r kliknij ok,zapyta czy chcesz zmienic format ,oczywiscie chcesz wiec klikasz ok i gotowe dalej dzialaj wg instrukcji i wszystko dziala.Juz zmiwnilem pare dzwonkow
   Pozdrowionka

   • Joanna Kowalczyk

    ja tez nie mogę, kurde to jakas paranoja… -.- moge zmienic nazwe tylko a nie zmienic format :/

    Typ pliku: Dźwięk w formacie MPEG-4 (.m4a)

    • Sław

     jak juz przytniesz utwor i uworzysz wersje ACC przerzuc ja (ta ACC) na pulpit.kliknij prawym klawiszem myszy,potem- wlasciwosci,potem ogólne i na pierwszym miejscu jest nazwa i m4a.klikasz lewym klawiszem myszy za m4a i kasujesz tylko a,potem wpisz w to miejsce r i klikasz ok.zapyta czy chcesz zmienic format ,chcesz klikasz ok i gotowe.przerzuc utwor do itunesa i wrzuc na telefon,powinien sie znalezc na gorze listy dzwonkow.u mnie dziala

 • rykoszet

  Stu Philips- Knight rider
  dziala wszystko super dzieki!!!

 • Tomasz

  Również nie chce się dodać do „Dźwięki” : <

 • Ola

  Kygo – Nothing Left :)

 • Natalia

  David O’dowda -smile 🙂

 • Dominika

  proszę o pomoc,
  nie mogę wrzucić już zmodyfikowanego czyli skróconego dżwięku z pulpitu do itunes dźwięki

  • szkocka

   Dla użytkowników komputerów Mac, najnowsze iTunes nie pozwoli aby piosenka pojawiła się w sekcjach Tones. I to jest to, co należy zrobić:

   Po pierwsze, usunąć piosenkę dzwonek, który można znaleźć w bibliotece iTunes. Upewnij się, żeby w rzeczywistości nie usunąć pliku zapisanego na dysku twardym.

   Po drugie, jeśli nie uda się z poprzednim krokiem, należy przenieść plik gdzieś poza rzeczywisty katalog iTunes (na przykład można umieścić na pulpicie w celu ułatwienia dostępu) i po podwójnym kliknięciu na nim są szanse, że będzie działać i będzie można go znaleźć w sekcji Dźwięki.

   • Juls

    Działa z pierwszym sposobem, dziękuję :)

    • Summer

     tak, w nowym itunes trzeba usunac z listy i kliknac dwa razy jak szkocka napisala wyzej

   • Wałek

    drugi sposób zadziałał na zwykłym PC – trzeba ustawić iTunes jako odtwarzacz dźwięku.

 • Whiskey in the Jar
  Dzięki za bardzo pomocne rady.

 • Chiuston mamy problem!

  Wchodzę w informacje> opcje i nie mogę zaznaczyć początku i końca : pomocy!!!!

 • Mateusz

  Magda Bereda – Cisza Wokol Mnie <3

 • barbara

  zrób jb i bez problemu wstawisz jaka chcesz

 • daro

  ja pierdole poswiecic tyle czasu na ustawienie jebanego dzwonka -.-
  wniosek jest taki ze iphone to gowno bo co chwile sie dowiaduje o nowych utrudnieniach

 • Leksu83

  Wyje wyje Tede 😜

 • Radek

  W końcu się udało, dziękuję za pomoc! Ja ustawiłem Marsz turecki Mozarta

 • hjhklj

  nie moge wrzucic z pulpitu do dzwonkow przesuwam i nic piosenka sie nie wkleja pomocy!!!

  • Martik

   ja mam to samo dzwonek przerobiony ale ne moge go przeniesc do dzweków co jest????

 • Dawek

  zrobiłem wszystko jak należy, gdy klikam w ikonę dzwonka to nie pokazuje mi się dany utwór nie wiem dlaczego :/

 • Waboł

  A jak bym chciał ustawić dźwięk sms ? ktoś pomoze ? .-.

 • ala

  a co w przypadku gdy chciał bym do konkretnego kontaktu ? pozdrawiam!

 • Matthias

  Aint nobody loves me better !!!! ustawiony wszystko działa smiga
  5 min roboty
  wielkie dzieki

  ps. windows 10 najnowszy itunes

 • TheScorpion Gamer

  Jak już wszystko zrobiłem to gdy wchodze u mnie na telefonie w dzwieki to nie widze tej piosenki

 • Tomo Tomorrowland Paja

  wiem ocb, ale u mnie brak synchronizacji i nw co jest grane i jaka jest przyczyna :c

  • mobirank.pl

   na którym etapie? Windows czy Mac?

   • Tomo Tomorrowland Paja

    Windows, nawet w iTunes telefonicznie nie wiedzą w czym jest problem, nie antywirusy i antyspywary i nie ustawienia telefonu, nie da się fizycznie przerzucić plików, nie dochodzi do kroków 1 z 6 itd. sterowniki ok w menadżerze, zaufaj potwierdzone..czarna magia :o

    • natka

     windows 8, u mnie daje rade przniesienie plikow, pozdrawiam i powodzenia

     • natka

      ps. wielkie dzieki za pomoc, u mnie jako dzwonek refren z
      The Proclaimers 500 Miles -> HIMYM ;)

 • disqus_XEJrud1zvb

  Chuja działa