Jak ustawić piosenkę jako dzwonek iPhone’a?

Zobacz, w jaki sposób możesz łatwo ustawić dowolny utwór jako dzwonek w swoim iPhone’ie.

Jak ustawić dowolną piosenkę jako dzwonek iPhone'a?

Wiele osób narzeka, że nie potrafi ustawić w iPhone’ie innego dźwięku powiadomień lub dzwonka. Nie musisz instalować specjalnych aplikacji ani kupować gotowych dzwonków ze sklepu iTunes. Jeśli chcesz stworzyć dzwonki ze swoich ulubionych piosenek lub nagrań i przypisać je do swoich kontaktów pokażę Ci jak to zrobić.

Istnieje bardzo prosty sposób, aby ustawić dowolny utwór z biblioteki iTunes jako niestandardowy dzwonek w iPhone’ie.

Krok 1. Wybór utworu na dzwonek

Otwórz program iTunes na komputerze i w zakładce Muzyka znajdź utwór lub piosenki, które chcesz ustawić jako dzwonek w iPhone’ie. Maksymalna długość dzwonka to 30 sekund, dlatego najpierw musisz go przyciąć w odpowiednim miejscu. Upewnij się, że wybrany 30-sekundowy fragment zawiera chwytliwy refren lub tę część piosenki, która ma być Twoim dzwonkiem.

Aby możliwe było przekonwertowanie utworu musi być pobrany do trybu offline! Musi fizycznie znajdować się na dysku komputera (czyli brak ikony chmury ze strzałką w dół). Jeśli utwór nie zostanie pobrany, to niektóre z poniższych opcji mogą być niewidoczne.

Krok 2. Przycinanie fragmentu dzwonka

Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranej piosence w programie iTunes i wybierz opcję Informacje, a następnie zakładkę Opcje.  W zakładce Opcje znajdują się dwa checkbocksy początek i zatrzymaj. Tutaj musisz wpisać czas rozpoczęcia i zakończenia dzwonka. Pamiętaj, że musi to być 30 sekund! Być może będziesz musiał odsłuchać piosenkę kilka razy, zanim zdecydujesz się kiedy rozpocząć a kiedy zakończyć fragment utworu.

Wybór początku i końca dzwonka (30 s)

Gdy wybierzesz odpowiedni początek i koniec, zatwierdź przyciskiem OK.

Krok 3. Tworzenie wersji dla AAC

Utwórz wersję AAC utworu przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie polecenia Utwórz wersję dla AAC. Na liście utworów w Bibliotece będziesz mieć teraz oryginalny utwór i krótszą wersję AAC. Proponuję zmienić tytuł wersji AAC, aby łatwiej było go odróżnić od oryginału.

UWAGA: Tę czynność można wykonać tylko dla kupionych utworów w sklepie iTunes lub wgranych plików do Biblioteki iTunes! Pliki pobrane z serwisu Apple Music mają rozszerzenie .m4p i są zabezpieczone przed konwersją!

Utwórz wersję dla ACC

Teraz, gdy mamy oryginał i wersję AAC, możesz z powrotem zmienić początek i koniec oryginalnego utworu. Wystarczy usunąć zaznaczenie przy polach początek i zatrzymaj.

Uwaga: jeśli widzisz błąd, masz starszą piosenkę, która została inaczej sformatowana. Starsze utwory są zakodowane przy użyciu chronionego formatu AAC uniemożliwiającego jej konwersję. Możesz ją przekonwertować na inny format lub wybrać nowszą piosenkę utworzoną po 2010 roku.

W nowszych wersjach programu iTunes (np. iTunes 12.5.X) opcja Utwórz wersję dla ACC dostępna jest z poziomu menu: Plik → Konwertuj → Utwórz wersję dla ACC. Po skróceniu utworu i zapisaniu fragmentu piosenka będzie widoczna w katalogu Apple Music:

  • na komputerze Mac: /Użytkownicy/{Nazwa_użytkownika}/Muzyka/iTunes/iTunes Media/Music/(Nazwa_wykonawcy}/{Tytuł Albumu}/tytul_piosenki.m4a
  • na komputerze z Windowsem: /Uzytkownicy/{Nazwa_użytkownika}/Moja muzyka/iTunes/Media/Music/(Nazwa_wykonawcy}/{Tytuł Albumu}/tytul_piosenki.m4a

Krok 4. Zmiana rozszerzenia na .m4r

Wybierz drugim klawiszem na nowo stworzonej piosence ACC w w katalogu, w którym się znajduje. Wybierz właściwości lub Informacje i zmień jej rozszerzenie z .m4a na .m4r i zapisz zmiany.

Zmiana rozszerzenia dzwonka na .m4r

Po zapisaniu, przeciągnij plik z folderu na Pulpit.

Dźwięk na Pulpicie

Jeśli nie widzisz rozszerzenia pliku .m4a (czyli po prostu widzisz tylko 01 Tytuł piosenki, a nie np. 01 Tytuł piosenki.m4a), to dlatego, że w systemie Windows masz ukryte pokazywanie rozszerzeń plików. Jeżeli rozszerzenia plików są ukryte nie można po prostu dodać .m4r przy zmianie nazwy pliku. Jeśli tak zrobisz plik będzie się po prostu nazywał 01 Tytuł piosenki.m4r.m4a i taki plik nie będzie działał jako dzwonek iPhone’a – musisz włączyć pokazywanie rozszerzeń i dopiero wtedy je zmienić.

Aby pokazać lub ukryć rozszerzenia nazw plików pod systemem Windows:

Otwórz okno Opcje folderów, klikając przycisk Start, polecenie Panel sterowania i pozycję Wygląd i personalizacja, a następnie pozycję Opcje folderów.

Kliknij kartę Widok, a następnie w obszarze Ustawienia zaawansowane wykonaj jedną z następujących czynności:

  • aby wyświetlić rozszerzenia nazw plików, wyczyść pole wyboru Ukryj rozszerzenia znanych typów plików, a następnie kliknij przycisk OK.
  • Aby ukryć rozszerzenia nazw plików, zaznacz pole wyboru Ukryj rozszerzenia znanych typów plików, a następnie kliknij przycisk OK.

Krok 5. Podłączanie iPhone’a do iTunesa

Podłącz iPhone’a do komputera i otwórz program iTunes. Wybierz trzy kropki obok telefonu i kliknij Dźwięki w menu rozwijanym.

Wybór dźwięków w bibliotece iPhone'a

Krok 6. Wgrywanie stworzonego dzwonka na iPhone’a

Przeciągnij dźwięk z Pulpitu do sekcji Dźwięki (ikona dzwonka) w iTunesie.

Dzwonek w sekcji Dźwięki w iTunesie

Krok 7. Synchronizacja Dzwonków (Dźwięków)

Kliknij na ikonę iPhone i przejdź do Dźwięki → Synchronizuj Dźwięki → Zaznaczone Dźwięki → i wybierz swoje utwory, które mają zostać zsynchronizowane z iPhone’em.

Synchronizacja dzwonków (dźwięków) z iPhone'em.

Krok 8. Ustawianie piosenki jako dźwięku dzwonka na iPhone’ie

Włącz iPhone’a i przejdź do Ustawienia → Dźwięki → Dzwonki i wybierz swój nowy dzwonek z listy (powinien znaleźć się na samej górze listy).

I gotowe! Możesz powtórzyć ten proces i dodać tyle dzwonków utworzonych z dowolnych piosenek ile chcesz.

Daj znać w komentarzu, jakie utwory ustawiłeś jako niestandardowy dzwonek.

źródło: iPhoneHacks – How to set any song as iPhone ringtone