Zwariowana gra „Jelly Mario Bros.” dostępna w przeglądarce

Teraz możesz zagrać w abstrakcyjną wersję gry Super Mario o nazwie „Jelly Mario Bros.” bezpośrednio w przeglądarce internetowej – po jednej rundzie oszalałem.

Gra przeglądarkowa Jelly Mario Bros. (screen)
Jelly Mario Bros.

Współczesne gry na konsole takie jak PlayStation czy Xbox praktycznie w niczym nie przypominają gier, które pamiętamy ze starych konsol z lat 80. i 90. – a było to zaledwie trzy dekady temu… Klasycznych tytułów z pewnością nie można ignorować i bezcześcić, chyba że jesteście Stefanem Hedmanem, który wziął Super Mario i całkowicie zmienił rozgrywkę, bawiąc się z fizyką.

Seria gier Super Mario to jedna z najbardziej kultowych gier wideo, które zostały wydane w historii stając się klasyką gier wideo. Wystarczy spojrzeć na popularność gry mobilnej Super Mario Run na iOS-a i Androida, aby zrozumieć, jak bardzo ikoniczne są niektóre z dawnych postaci Nintendo.

Z tego powodu niektórzy fani klasycznych gier mogą być nieco zdenerwowani faktem, że Hedman opublikował darmową grę o nazwie Jelly Mario Bros., która posiada dwa pierwsze poziomy oryginalnego tytułu i całkowicie psuje fizykę gry, aby stworzyć wyjątkowy i graniczący z przerażającym doświadczeniem świat Mario

Grając w Jelly Mario w przeglądarce internetowej, będziecie mieli niezapomniane przeżycie na zmienionych dwóch pierwszych poziomach oryginalnej gry. Opanowanie ruchów włoskiego hydraulika będzie praktycznie niemożliwe, a odbicie się od przedmiotu graniczy z cudem i zakrzywia naszą percepcję niczym w hipnotycznym śnie. W tej wersji nie mamy praktycznie większej kontroli nad ruchami Mario.

Surrealistyczna gra Jelly Mario w przeglądarce

Poruszanie się do przodu i do tyłu oraz podskakiwanie w górę i w dół było doświadczeniem precyzji. Jednak w przypadku Jelly Mario, jest to prawie nieosiągalne. Jeśli będziesz mieć szczęście, możesz nawet wysadzić Mario na milion małych pikseli – wystarczy zderzyć się z grzybkiem lub żółwiem :)

Screeny z gry Jelly Mario Bros.
Screeny z gry

Zapewne pamiętasz wybuchającego Mario w oryginalnej grze od Nintendo? Jeśli pozbędziesz się  opinii, że Jelly Mario jest kompletną kpina z oryginalnej gry, i jeśli uda ci się opanować niemal bezużyteczny system kontrolowania, to być może znajdziesz zabawne i przyjemne doświadczenie, które oferuje trochę wesołość ze względu na sposób, w jaki działa tu fizyka (lub jej brak) oraz mechanika kontroli postaci.

Jeśli chcesz się pośmiać i trochę rozerwać, możesz zagrać w ten zabawny tytuł bezpośrednio w przeglądarce internetowej pod adresem: jellymar.io.

Ciekaw jestem co na to powiedziałby Shigeru Miyamoto…

źródło: The Verge, RedmondPie